Gleba zniszczona przez przemysł

lampy do szynoprzewodów Polecam skup odznak i odznaczeń wojskowych

Przemysł, oprócz niesamowitego i bez wątpienia pozytywnego wpływu na codzienne życie każdego z nas, niesie też czasem ze sobą ogromne straty i szkody dla otaczającej nas przyrody. Jednym z elementów środowiska naturalnego, który cierpi najbardziej, jest gleba.

Gleba zaliczana jest do najcenniejszych zasobów ziemskiej przyrody. W dużej mierze to od niej uzależnione jest istnienie wielu gatunków roślin czy zwierząt.

Żyzne gleby to skarb także dla ludzi, którzy na swoich uprawach zarabiają pieniądze na codzienne życie. Powstawanie jednego centymetra gleby to proces, który trwa około stu lat.

Niestety, są one coraz częściej zanieczyszczane, najczęściej przez pierwiastki promieniotwórcze i związki chemiczne. Dostają się one do gleb głównie poprzez ścieki, ale także poprzez zanieczyszczenia powietrza.

Wiąże się to głównie z przemysłem wydobywczym, a także z działalnością zakładów przemysłowych takich jak fabryki, emitujących do atmosfery toksyczne i szkodliwe dla ludzkiego zdrowia oraz gleb substancje.