Co trzeba wiedzieć o czasie?

http://www.mtlumaczenia.pl/rosyjski

„Nie mam czasu” – to jedno z najczęstszych twierdzeń osób zapracowanych i nie tylko. Coraz mniej osób narzeka na nudę i nadmiar wolnego czasu. Większość chciałaby, żeby dobra trwała co najmniej 48 godzin. Wówczas mogliby wykonać wszystkie zaplanowane czynności.

Czy tak jest faktycznie? Czy może część osób nie umie gospodarować własnym czasem? Warto wspomnieć, że czas jest jednym z nielicznych dóbr, którego nie jesteśmy w stanie odzyskać. Z tego powodu należy rozsądnie wykorzystać każdą upływającą minutę. Może wydawać się, że to niewiele, jednak w dłuższej perspektywie każda minuta ma znaczenie. Wbrew życzeniu części osób, czasu nie możemy cofnąć, lecz przez to powinniśmy nauczyć się właściwie go spędzać.

Czasu nie można zatrzymać. Niby wydaje się to oczywiste, ale sporo osób ma problem z utwierdzeniem się w tym przekonaniu. To sprawia, że przeznaczają czas na czynności, które są bez znaczenia. Wiele osób wraz z upływem lat żałuje, że dawniej nie zrobiło licznych rzeczy, o których marzyli.