Zagrożenie powiązane z rozwojem

https://deskaprojekt.pl/ włączniki światła

Rozwój przemysłu i technologii to z jednej strony wielka szansa dla ludzkości – powstają coraz to nowe leki, które mogą ratować życie, zwiększa się automatyzacja pracy i z każdym dniem jesteśmy bliżsi do znalezienia jak najtańszych źródeł energii. Patrząc na to jednak z innej perspektywy, jest to bardzo duże zagrożenie dla naszego największego przyjaciela – planety Ziemi. budowa maszyn przemysłowych z pewnością niesie ze sobą zyski.

Największe niebezpieczeństwo płynie ze strony przemysłu ciężkiego, tak jak produkcja maszyn i innych półproduktów wykorzystywanych w przemyśle. Do szeroko pojętych zagrożeń zaliczamy chociażby regularne wycieki ropy i niszczących chemikaliów, działanie fabryk czy kopalni.

Każde z nich niesie ze sobą brzemienne dla środowiska ziemskiego skutki. Do negatywnych konsekwencji działania przemysłu ciężkiego możemy zaliczyć takie zjawiska jak smog czy zanieczyszczenie powietrza oraz wody.

Można powiedzieć, że przemysł równie bardzo jak ułatwia ludzkie życie, to tak samo niszczy środowisko wokół nas. Dlatego należy szukać alternatywnych źródeł energii i starać się wytwarzać produkty przy jak najmniejszym użyciu maszyn, których działanie szkodzi Ziemi.