środa, 7 grudnia 2016

Kalendarz adwentowy 4: Rod Jul, Nogne O

Do Belgii na pewno jeszcze wrócę, ale dziś świąteczna podróż do Norwegii! Browar Nogne O to niestrudzony łowca świątecznych smaków, o czy mogliście się przekonać podczas degustacji God Jul i Underling Jul. Dziś Rod Jul!


Świąteczne IPA to pomysł na którym polegli między innymi AleBrowar i BrewDog. Nogne poszło o krok dalej i postanowiło uwarzyć świąteczne Imperial IPA! 8% alkoholu, 19 BLG, 50 IBU, a w składzie morele i figi!

Etykieta w 100% w stylu Nogne O z charakterystycznymi dla serii świątecznej płatkami śniegu. 

W zapachu na pierwszym planie nutki pomarańczy, cytrusów od skórki, ciasteczka, nuty korzenne, gdzieś zaczepił mnie imbir.

W smaku skórka pomarańczy, ale i cytrusy od chmielu, morele, świetne figi i ciasteczka, w tle delikatny imbir i nutki korzenne. W warstwie słodowej nieco karmelu. Goryczka żywiczna o intensywności średniej w stronę wysokiej. Słodkie, acz równocześnie cytrusowo kwaskowate.

Nachmielone piwo z nutami świątecznymi!? Jak się chce to się da! Brawo Nogne, a inni niech się uczą! Świetny efekt dały figi, co stanowi ciekawe porównanie z Crooked MoonTattoo Stockholm.

Ocena ogólna: 9.75/12
(Wygląd: 0.5/0.75; Zapach: 2/2.5; Smak: 6.5/8; Cena/Jakość: 0.75/0.75)

Piwny bonus w kilku zdaniach:

Browar HopKins gościł już na blogu z piwem Transfuzja, a dziś powraca z Mr Brightside, określonym przez twórców jako Oak Peated Ale. 12,3 BLG, 4,9% alkoholu, 25 IBU, słód whisky i płatki dędowe z beczki po sherry.

Pachnie bardzo przyjemnie! Torf, lizol, wanilia i miód wielokwiatowy, a w tle leciutkie cytrusy! Smakuje bardzo podobnie przy czym podstawa to miód wielokwiatowy i słód, a torf na drugim planie, wraz z wanilią i nutami sherry, które jak na płatki są bardzo spektakularne! Doszukać można się również dębiny. Goryczka niska. Całość słodka, zaskakująco pełna jak na 12 BLG. Bardzo fajne, acz specyficzne i nie dla każdego.

Ocena ogólna: 9.25/12
(Wygląd: 0.5/0.75; Zapach: 2/2.5; Smak: 6/8; Cena/Jakość: 0.75/0.75)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz