poniedziałek, 14 listopada 2016

Przegląd RISów krajowych 5: Mr Hards Rock American Man

Wybory w USA za nami, ale jeszcze chwile pozostanę w klimacie USA, gdyż Pracownia Piwa zaserwowała nam nową wersję swojego RISa, który właśnie do ameryki nas zabiera!Mr Hards Rock American Man (25 BLG i 10,5% alkoholu)


Wizualnie bez niespodzianek: czarna barwa i niska beżowa piana, która nieco za szybko redukuje się do kożucha.

W zapachu świetna czekolada, ciemne owoce, rodzynki, cytrusy, miód, igły. Całość zwiastuje słodycz, ale wyraziste są również palone słody.

Smak to potężna dawka czekolady mlecznej, deserowe, gorzkiej, wraz z ciemnymi owocami, rodzynkami, lekkim karmelem i delikatnym miodem. To była słodka strona, a teraz kontra: wysoka paloność z nutami popiołu i gorzkiej kawy wzmocnione sporą goryczką z iglastym i żywicznym posmakiem. Chmiel wniósł również sporo cytrusów. Po ogrzaniu wzrasta miodowość, a wraz z nią słodycz i odczucie pełni. W kontrze rośnie również popiół.

American Russian Imperial Stout to styl tego piwa! Czemu to podkreślam? Gdyż zazwyczaj mamy wrażenie, że pijemy po prostu Imperial Black IPA, a tutaj jest RIS na amerykańskich chmielach, o przyjemnej podstawie i słodyczy za co brawo! Oleistość i kilka blg więcej by nie zaszkodziły, ale już teraz piwo jest bardzo dobre i warte degustacji!

Ocena ogólna: 10.25/12
(Wygląd: 0.5/0.75; Zapach: 2.25/2.5; Smak: 6.75/8; Cena/Jakość: 0.75/0.75)

W następnych wpisach wracamy do Barcelony :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz