sobota, 20 sierpnia 2016

PPK 21: Kraft Roku 2015 na start La Liga!

Porter Bałtycki Wędzony Bourbon Barrel Aged z browaru Widawa to zdobywca złotego medalu, oraz tytułu Kraftu Roku 2015 na KPR. Piwo zbierało bardzo dobre opinie i czekało w mroku na swój dzień, który nastąpił dziś z okazji startu kolejnego sezonu LaLiga. Barcelona już wygrywa i zdobywa kolejne trofea, a dzisiejszy mecz ma być pokazem siły i pięknej piłki!

Piwo ma 24 BLG, aż 11,5% alkoholu, a w zasypie oczywiście słody wędzone. Następnie porter trafił do dębowej beczki po bourbonie.

Trafia również Barcelona - Turan, Messi, Suarez - i po pierwszej połowie mamy bezpieczne 3:1. Na największy plus po 3 meczach o stawkę wyrasta Arda Turan, który gra nieporównywalnie lepiej, niż w zeszłym sezonie. Z oceną "nowych" jeszcze poczekam 2-3 spotkania. Aaa na razie plus również dla Sergi Roberto, który godnie zastępuje Daniego Alvesa.

Piwo oczywiście czarne, a piana jest obfita jak na styl,  ale po otwarciu butelki nastąpił umiarkowanie obfity gushing, co zapowiada kłopoty.


Już w zapachu mamy potwierdzenie kłopotów - piwo jest delikatnie winne. Palony słód, wędzone śliwki, czekolada, dębina i leciutka wanilia...  Pachnie przyjemnie, ale zakażenie jest faktem.W smaku piwo jest wytrawne, z dominującą rolą palonego słodu. Zakażenie ma winny posmak i fajnie przenika się z bourbonem co daje pozytywny efekt. Co jeszcze? Wiśnie, gorzka czekolada, wędzonka w postaci wędzonych śliwek (ale czuć też zwykłe) i delikatnego drewna, a nawet smoły. Wyraźna jest również dębina z beczki z nieco cierpkim posmakiem.  W tle nieco słodyczy i wanilii, co przyjemnie łagodzi wytrawny charakter. Alkohol minimalnie obecny, ale nie przeszkadza. Goryczka niska. Czuć 24 BLG i działa to oczywiście na korzyść piwa.  

Barcelona strzela kolejne gole (Suarez, Messi), a piwo zdecydowanie smakuje! Infekcja jest delikatna i szlachetna, ale szkoda, że nie próbowałem piwa na świeżo.


Ocena ogólna: 9/12
(Wygląd: 0.5/0.75; Zapach: 1.75/2.5; Smak: 6.25/8; Cena/Jakość: 0.5/0.75)

Piwo trzymałem za długo, zakażenie jest delikatne, czyli rozwijało się bardzo powoli i w świeżym piwie zapewne było niewyczuwalne. Pretensję mogę mieć tylko do siebie, ale jakoś nie mam, gdyż smakuje dobrze i nie jest to podły typ infekcji z jaką miałem do czynienia w porterach z Dukli.  Suarez strzela idealnie z wolnego i mamy 6:1, a za chwilkę już jest 6:2.

Z serii Przegląd Porterów Krajowych:


1.  Cornelius (Baltic) Porter
2.  CiechanPorter 18 
3.  Grand Imperial Porter 
4.  Porter, Krajan
5.  Okocim Porter (wersja już nie warzona)
6.  Black Boss / Porter z Witnicy
7.  Porter Łódzki (mój nr 1 wśród piw w stałej sprzedaży)
8.  GrandChili
9.  Ciechan 22 
10. Raciborski Porter
11. Porter (bałtycki wędzony) 19
12. Jurajskie Porter Bałtycki 
13. Perła Porter Bałtycki
14. Imperator Bałtycki 
15. 55 Porter Bałtycki Wędzony 
16. 652 m.n.p.m.
17. Porter, Chmielarium
18. BałtykPacific, Baird Beer/Pinta
19. 5 porterów z Dukli
20. Jolly Roger Rum BA, Kraftwerk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz