sobota, 4 kwietnia 2015

Wesołych Świąt... Bożego Narodzenia!?

Śnieg dziś padał, jest jajowata etykieta, choinka i ogólnie świąteczny nastrój. Tylko te daty w kalendarzu coś się nie zgadzają... Nie ma jednak co marudzić, gdy legenda czeka! Panie i Panowie najlepsze piwo świąteczne obchodzi 40 urodziny! Anchor Merry Christmas! Happy New Year 2014!


Rok temu była edycja 2013, oraz wspominki z 2011, teraz czas na kolejny, jubileuszowy rocznik. Piwo do Polski dotarło ze sporym opóźnieniem, ale najważniejsze, że wreszcie jest! Osobiście uwielbiam "świąteczniaki", więc tym większa moja radość!

Kapsel psssyt i pijemy!

Aaaa jak dobrze! Cynamon, ciasteczka owsiane, wanilia, imbir, skórka pomarańczy, pierniczki! To pachnie magicznie i świątecznie!

W smaku jest podobnie, acz dochodzą nuty słodu i karmelu. Teraz będę się powtarzać, ale tak trzeba! Ciasteczka owsiane z cynamonem i wanilią, subtelna nutka imbiru (z którym łatwo przesadzić), do tego pierniczki, suszone owoce (w zapachu też są, ale zgubiłem) zwłaszcza śliwki, wiśnie, kandyzowana skórka pomarańczy! Goryczka średnio intensywna, korzenna, ziołowa. Piwo zachowuje równowagę między słodyczą, a lekką kwaskowatością, jest bardzo lekki i niesamowicie pijalne.

Gdzieś w tej euforii zgubiłem wygląd, ale czy to ważne? Etykieta jest piękna, a piwo pyszne.

Jeżeli jesteś beton i ortodoks to nie pij! Wszystkim innym polecam ten rozkoszny trunek, w którym amerykańscy magowie zamknęli ducha świąt! 

Dla jasności piłem kilka lepszych piw, ale to w swojej kategorii nie ma sobie równych. No  może gdzieś tam ma, ale ja nie spotkałem!

Dla obchodzącym święta Wielkiej Nocy życzę błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego, dla tych, którzy mają po prostu wolne życzę spokoju i wytchnienia od codziennych trosk, a dla Nas wszystkich wspaniałych piw i niezapomnianych sensorycznych doznań!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz