sobota, 27 grudnia 2014

Przegląd porterów krajowych: Porter Bałtycki Wędzony - Widawa

Porter (bałtycki wędzony) 19, Widawa, butelka 0,33l. - 9zł

Święta Świętami, Renifery, Reniferami, ale czas spróbować bodaj ostatniej premiery 2014 roku. Co prawda na degustację czekają jeszcze trzy lub cztery nowości, ale chronologicznie to jest najświeższa premiera. 

19% ekstraktu to dobry wynik jak na browar restauracyjny, ale jeżeli są możliwości technologiczne to 22 zawsze u mnie większy uśmiech wywołuje. 7,5% alkoholu, chmiel Iunga, niepasteryzowane, niefiltrowane.

Etykieta skromna, ale elegancka. Czarna barwa, świetna, bardzo trwała, drobna beżowa piana.

Aromat to potężna szynkowa wędzonka, gorzka czekolada, palony słód i nieco ciemnych owoców. Wyrazista zapowiedź tego co będzie w smaku...

… a w smaku się dzieje to samo i równie intensnywnie! Silna wędzonka miesza się z palonym słodem i gorzką czekoladą, a całość uzupełniają silniejsze niż w zapachu ciemne owoce, zwłaszcza śliwka. Poziom wędzenia jest naprawdę wysoki, ociera się o palone drewno, popiół, a nawet zbliża się do palonego kabla. Gładkie, bardzo pijalne z kremową słodyczą. Goryczka średnio intensywna, ale podbijana prze paloność.

Z uwagi na wysokie stężenie palonych słodów i wędzonki osoby zaczynające swoją przygodę z tymi smakami powinny uważać, wielbiciele tacy jak ja będą bardzo zadowoleni.

Wygląd 0.75/0.75
Aromat: 2/2.5
Smak: 7/8
Cena/Jakość: 0.75/0.75

Ocena ogólna: 10.5/12

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz