środa, 27 sierpnia 2014

IPA Day

Do tego piwa przymierzałem się od dawna, ale odstraszała mnie cena. Z okazji dnia IPA postanowiłem jednak zaryzykować i wysupłać kilkanaście złotych. Od tego czasu już chwila upłynęła, ale przeciętnych walorów, może komuś ten wpis pomoże zaoszczędzić kilka złotych. 

 Jule IPA, Dania, Beer Here, butelka 0,5l

Piwo uwarzone w belgijskim browarze De Proef, przez Duńczyków z Beer Here.Informacji zasadniczo brak, podają tylko alkohol (7%), czy są jakieś zioła, dodatki czyniące to piwo zimowym nie mam pojęcia.

Etykieta jest ładna i z pazurem, tylko kapsel golas. Barwa złota, z niewielką ilością drobinek. Piana obfita, drobna, znaczy szkło, utrzymuje się trwały kożuch. Wygląd 0.75/0.75

Aromat: przyjemny, ale mało urozmaicony - trawa cytrynowa, cytryna, nieco zielonej herbaty. Lekko kwaskowaty. 1.75/2.5

Smak: jest dziwnie, nawet bardzo, tylko trudno to opisać. Kłębowisko szyszek z choinki, żywicy, cytrusów i skórki od chleba - nieułożone i agresywne, z lekką nutą pieprzu i kwaskowym posmakiem przy czym jest też trochę słodyczy. Mieszanka choinki i chleba przywodzi na myśl nieco DMS, ale to nie to. Następnie wodnisty i bez smakowy finisz. Goryczka wysoka, mocno chmielowa. W ustach lekko szorstkie. 4.5/8

Cena/Jakość: gdyby kosztowało około 8 złotych można by kupić z ciekawości - kosztuje dwa razy tyle i nie warto. 0/0.75

Piwo ważne do 31.10.15 r. więc nie ma co zganiać na fakt, że już tyle miesięcy po świętach, zwłaszcza, że wydaje się totalnie nieułożone, a czas powinien to zmienić na korzyść. 

Ocena ogólna:  7/12

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz