niedziela, 10 sierpnia 2014

Imprezy, festiwale, konkursy, czyli gdzie warto być!

Pierwsza połowa piwnego sezonu upłynęła pod znakiem FDP i Birofilii, odbyło się kilka mniejszych impreza, ale to nie koniec! W najbliższych miesiącach, również będzie się działo! Dziś słów kilka o imprezach na których będziemy, lub rozważamy swój udział. 

30.VIII - Wrocław - Beer Geek Madness


Jeden z najsłynniejszych europejskich browarów robi imprezę w Polsce?! Nie ukrywam, że informacja ta wywołała moją ogromną radość! Na blogu gościły już nie raz piwa od Duńczyków z Mikkellera, a teraz będzie okazja spotkać się z nimi w kraju - świetna sprawa. 

Na festiwalu poza Mikkellerem gościć będą zaproszone przez organizatorów krajowe browary:  Pracownia Piwa, Pinta, Bednary, SzałPiw, Piwoteka, Podgórz, Birbant, Widawa. Każdy z gości ma uwarzyć jedno premierowe piwo specjalnie na ten dzień, oraz zaprezentować swoje jedno piwo z dotychczasowej oferty. Osobiście cieszę się na te premierowe twory, ale najbardziej liczę na gości z zagranicy, wśród swoich przyjaciół Mikkel i spółka mają min. takie hity jak: Three Floyds, Cigar City!  Czy zabiorą te piwa ze sobą? 

Biletem wstępu na festiwal będzie pokal, w cenie 16 zł. Jednak to nie złotówki będą obowiązywać na imprezie, a coraz popularniejsze żetony - 1 żeton = 2 złote.

Impreza będzie miała miejsce w klubie Zaklęte Rewiry, gdzie miałem już okazję gościć na koncercie ESP. Jest to duży i ładnie urządzony lokal z klimatem, który wydaje się idealnym miejscem na takie spotkanie. Mankamentem jest jednak dojazd z którym mieliśmy sporo kłopotu. 

Ja będę na 100%, Polski Bus już wykupiony, możliwe, że Pan B. również zawita. 

Więcej informacji na www.facebook.com/beergeekmadness, gdzie również sporo newsów i konkursy.

5-6.IX - Cieszyn, Bracka Jesień

Drugą imprezą na, którą się na pewno wybiorę jest cykliczna Bracka Jesień w Browarze Brackim w Cieszynie. O tej wspaniałej kameralnej imprezie, będącej do niedawna zakończeniem sezonu pisałem już wcześniej, gdy nie było potwierdzonej daty, teraz już wszystko jest oficjalnie, a ja polecam relację z 2013 roku

Impreza na ma swojej pod strony, ale aktualności maja być na  profilu Krainy Piwa.

 10-12.X - Warszawski Festiwal Piwa
 
Dodatkowo szykuje się druga edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa. Na pierwszej nie byłem, co do tej też nie jestem pewien, czy się zdecyduję. Warszawa to jednak z mojej perspektywy dalsza wyprawa więc może być ciężko z urlopem i środkami.  Zapowiada się jednak atrakcyjnie, jak informują organizatorzy: "mamy już 56 browarów na 137 kranach, a do tego jeszcze butelki". Puki co nie ma informacji, czy zwycięzca konkursu piw domowych uwarzy swoje piwo w browarze Ciechan, czy po skandalu z wykreśleniem Czesława Dziełaka z etykiety współpraca się skończyła... 

Lista piw i wszelkie newsy na profilu imprezy:  www.facebook.com/warszawskifestiwalpiwa

 4-5.X - Opole, Opolfest Festiwal Piwa, Wina i Sera

Jeżeli nie uda się wyjazd do Warszawy, możliwe, iż zawitam na jeden dzień do Opola. Powiem szczerze, że w kwestii piwa nie spodziewam się wielkich atrakcji, ale kusi kwestia serów, których też jestem sympatykiem. Postaram się zdobyć więcej informacji o stronie piwnej i dopisać jeżeli dowiem się czegoś ciekawego.

Więcej informacji tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz