środa, 23 lipca 2014

Amager & Three Floyds ujawiniają subtelną duszę Wikinga!

Duński Amager cieszy się w świecie bardzo dobrą opinią, czego owocem są liczne współprace z uznanymi browarami. Taki owoc właśnie dziś skonsumuję! Arctic SunStone to dziecko kooperacji z legendarnym amerykański Three Floyds!

O Amager będzie jeszcze okazja napisać (mam 4 piwa z czego 3 warzone we współpracy), a o Three Floyds? Wcześniej czy później też, bo coraz więcej pereł przyozdabia rodzime sklepy z piwem! Teraz o samym piwie, które jest królikiem doświadczalnym, dla nowej skali ocen.

Arctic SunStone, Dania/USA, Amager/Three Floyds, butelka 0,5l

Piwo uwarzone przy głośnych dźwiękach muzyki Kinga Diamonda, ma udowodnić, iż dusza Wikinga ma też subtelną stronę. Jest to pale ale, czyli styl pasujący do subtelności i delikatności, uwarzony z udziałem chmieli: Tomahawk, Citra, Centennial, Simcoe. 6% alkoholu, warka 804 (V.15r.)

Wygląd (barwa, piana, estetyka opakowania) 0.5/0.75

Barwa: żółto-złota, duże zmętnienie. Piana: średnio obfita, różnoziarnista. Kożuch w miarę trwały. Mogło być lepiej. Piękna etykieta niweluje za wysokie zmętnienie. Kapsel z logo browaru.

Aromat: żywica, nuty ziołowe/trawiaste, igły sosny, cytrusy, białe owoce w tym lekko nadgniły winogron. Po ogrzaniu dominują zdecydowanie nuty sosnowe, pozostałe zapachy słabną. 2/2.5

Smak: igły sosny, świeżo wyciśnięte cytrusy (mandarynka, pomarańcza, grejpfrut), lekkie zioła i białe owoce, minimalne biszkopty. Piwo jest bardzo gładkie, nisko wysycone, ale krótka, średnio intensywna goryczka pokazuje pazur! 7.5/8

Cena/Jakość: piwo bardzo dobre i wypite z ogromnym smakiem, ale cena (19-20zł) jest nieco za wysoka jak na nasze zarobki. 0.5/0.75

Ocena ogólna 10.5/12

Ścisły top najlepszych Pale Ale jakie piłem! W smaku jest naprawdę rewelacja, a piwo przywodzi na myśl (zwłaszcza przy niskim wysyceniu i mętności) świeżo wyciśnięty sok z cytrusów!

Na zakończenie parafraza słów z etykiety - Sława Three Floyds, Sława Amager!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz