piątek, 27 czerwca 2014

Nie w temacie - Luis Suarez

W tekście tym chciałbym poruszyć kwestię całkowicie nie związaną z piwem i dotyczącą trwającego Mundialu. Zasadniczo chciałbym zadać pytanie, na które jak mniemam odpowie mi masa przeciwników postawionej tu tezy! 
Grafika z profilu FB serwisu bukmacherskiego eFortuna.pl

O tym co zrobił Suarez wiedzą wszyscy korzystający z masowych nośników informacji, niezależnie od tego czy piłką się interesują czy nie. Z zawodnika Urugwaju media zrobiły niebezpiecznego psychopatę, a media zaszczuwają go od czasu feralnej akcji do teraz. FIFA nałożyła karę, która wydaje się wręcz śmieszna - zakaz gry na 4 miesiące... Może jeszcze areszt domowy?

W obliczu tej jawnej próby zaszczucia postanowiłem wyrazić głos sprzeciwu! Dla jasności zaznaczam wyraźnie - to co zrobił było haniebne, niedopuszczalne i stanowi szczy debilizmu! Tylko nie jest on wyjątkiem i podobnych popisów było już kilka na tych MŚ, a nikt nikogo nie ukamienował!
 
Chciałbym zadać wam pytanie, nie mając innej opcji wybralibyście, aby ktoś:
A - ugryzł was
B - kopnął "korkiem" w głowę
C - uderzył z łokcia w twarz

We wszystkich tych przypadkach mówimy o działaniu z premedytacją. Zaczynacie rozumieć o co mi chodzi? Na tych mistrzostwach miało miejsce wiele brutalnych fauli z których cześć kończyła się kartkami, część uchodziła na sucho, ale były one dużo bardziej brutalne i zagrażające zdrowiu przeciwnika! Faule te przeszły bez większego echa, na nikogo nie robiono nagonki, nie zbierała się komisja, aby nałożyć drakońskie kary!

Suarez zawiódł cały zespół Urugwaju, całą swoją ojczyznę, swojego rehabilitanta chorego na raka, który zrezygnował z leczenia, aby Urugwaj mógł zdobyć medal, skompromitował się tym faulem, który był nieszablonowy, szalony i zaskakujący jak jego bramki, dryblingi i zagrania w wielu spotkaniach. Myślę, że najgorszą karą jest właśnie ta świadomość, iż zawiódł cały kraj i zminimalizował szanse Urugwaju na dalsze etapy mistrzostw. Geniusz i szaleniec, Doktor Jekyll i Mr. Hyde. Nie jest on jednak gorszy od brutalnych Włochów, Brazylijczyków czy innych mundialowych brutali! Również zwyczajni brutale to recydywiści więc nie ma to związku! To media zrobiły na niego dziką nagonkę, a FIFA kozła ofiarnego. Uczyniono medialny szum, aby zagłuszyć skandaliczny poziom sędziowania! Tyle w temacie :)

2 komentarze:

  1. Zgadzam się, ale ... wolałem poprzednią skórkę bloga :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Celowość zachowania, recydywa, arogancja Suareza - wszystko to uzasadnia sankcje, jakkolwiek też uważam że są nieco przesadzone. Co do poziomu sędziowania pełna zgoda, żenada największa od czasu mistrzostw w 2002 i awansowaniu Korei Południowej przez sędziów przeciwko Hiszpanii i Włochom.

    OdpowiedzUsuń