wtorek, 6 maja 2014

Festiwale, festiwale, Birofilia, czyli gdzie nas spotkacie!

Tegoroczny sezon piwnych festiwali został już otwarty w Łodzi, ale zważywszy na obowiązki zawodowe, oraz inne czynniki zewnętrzne dla nas się dopiero rozpocznie. Dlatego w poniższym tekście o tym gdzie i kiedy będziecie mogli nas spotkać, oraz zwyczajnie gdzie warto być!

09-11.V - Festiwal Dobrego Piwa, Wrocław

Trzydniowa impreza w okolicach stadionu Śląska Wrocław zapowiada się bardzo ciekawie, ale ze względu na pracę w piątek i sobotę wybieram się dopiero 11go. Organizatorzy poza ciekawą ofertą browarów i piw (szczegóły TUTAJ), przygotowali warsztaty piwne, strefę kulinarną, koncerty oraz jarmark produktów rzemieślniczych.  Sporą atrakcja będzie niewątpliwie festiwalowe szkło, którym w tym roku jest teku! Mam świadomość, że najciekawsze piwa butelkowe będą już wyprzedane, ale liczę, że browary tak rozdysponują beczkami iż w ostatni dzień również uda się popróbować rarytasów. Do Wrocławia jedziemy z Panem  B. Polskim Busem więc jeżeli ktoś wie jak najprościej dostać się z dworca na teren festiwalu to prosimy o info :)

23-25.V - Krakowski Festiwal Piwa

Na początku trzeba podkreślić iż krakowski festiwal wcale nie odbędzie się w Krakowie, a w pobliskim Zabierzowie, co z jednej strony jest zrozumiałe, ale z drugiej rodzi pytanie - jak będzie z dojazdem? Z dworca można dojechać podobno komunikacją miejską oraz PKP wiec nie powinno być tragedii. Należy pamiętać również iż jest to pierwsza edycja festiwalu, więc wszystko musi się "dotrzeć" i należy patrzeć z wyrozumiałość na ewentualne niedociągnięcia. Martwi nieco promocja festiwalu, która stawia na atrakcje dodatkowe, a nie na piwo. Zarówno na plakatach, ulotkach jak i na stronie internetowej więcej treści poświęca się na loty balonem, dmuchańce (??),  średniowieczny gród itp, niż temu co najważniejsze. Ze strony internetowej dowiemy się, że zagrają jakieś Baciary, czy inne rapery, ale nie ma słowa o browarach, które tam zagoszczą. Wszystko to przypomina rodzinny festyn, a nie piwny festiwal, ale organizatorzy zapewniają iż pojawi się ok 40 browarów (głównie z Polski) i odbędzie się kilkanaście piwnych premier. Brzmi to bardzo obiecująco tylko czemu o tym nie piszą? Z racji bliższej niż Wrocław odległości i mimo wszystko wiary w piwny sukces imprezy planuję być tam 24 i 25.


20-21.VI - Birofilia, Żywiec

Tej imprezy nikomu chyba polecać nie trzeba. Najważniejsze święto polskich piwoszy, piwowarów domowych, kolekcjonerów i wszystkich, którzy piwo kochają! Wybory Grad Championa i konkurs piw domowych oraz rzemieślniczych, giełda birofilów, wykłady, a przede wszystkim Aleja Piw Świata!  Do Żywca jedziemy z Panem B. na dwa dni, nocleg udało się zarezerwować, urlop też jest i tylko w skarbonce pustawo. O atrakcjach edycji 2013 przeczytacie TUTAJ.

??.IX - Bracka Jesień, Cieszyn

Na zakończenie sezonu, kameralna, a co za tym idzie bardzo sympatyczna, sprzyjająca integracji i zawieraniu nowych znajomości impreza w Cieszynie. O programie za wcześnie mówić, ale TUTAJ możecie poczytać jak było rok temu. 


To jest plan żelazny i tam nas spotkacie na (99,99%), ale nie wykluczam spontanicznego wypadu w jakieś inne ciekawe miejsce. Wszystko zależny od zdrowia, finansów i czasu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz