niedziela, 26 stycznia 2014

BrewDog - Old World Russian Imperial Stout

 Old World Russian Imperial Stout, Szkocja, BrewDog, butelka 0,66

 
Za oknem już - 15 więc czas rozpocząć degustację RISów, których kilka się ubierało :) Na pierwszy mróz idzie Russian Imperial Stout ze Szkockiego BrewDog. Piwo to pochodzi z serii Old World przedstawiającej klasyczne wersje znanych piwnych stylów.

Etykieta przepiękna, stworzona przez Johanna Basford, niestety kapsel golas. Na niej informacja iż piwo to musiało mieć wysoką zawartość alkoholu (w tym przypadku 9,5%) aby przetrwać podróż w Wielkiej Brytanii do mroźnej Moskwy, gdzie trafiały na carski dwór i to właśnie carskiej rodzinie jest dedykowane. Wydaje się to mocno chybiona dedykacja, zważywszy na to jak rzeczona rodzina skończyła. Może jednak jakiś samozwaniec czy inna Anastazja się cieszą ;)

Barwa: czarna

Piana: średnio obfita, brązowa, drobnoziarnista, pięknie znaczy szkło. 0.5/0.5

Zapach: intensywna czekolada, praliny i minimalna śliwka w tle. 0.75/1

Smak: ponownie zdecydowana dominacja czekolady, do tego nieco palonego słodu z minimalną nutą drzewną. Na drugim planie śliwka, kandyzowane wiśnie. Piwo gęste, kremowe w smaku, słodkie z nieco śliskim odczuciem w ustach. Goryczka na średnim poziomie. Alkohol zaznacza swoją obecność w szlachetny sposób i lekko rozgrzewa. Po ogrzaniu ujawnia się delikatna lukrecja za, którą osobiście nie przepadam. Na koniec lekka nuta kawowa ze specyficzną cierpkością.  6.5/8

Cena/Jakość: świetna - 23 zł za butelkę 0,66 to bardzo dobra cena, zwłaszcza przy wysokim poziomie piwa. 0.5/0.5

Ocena ogólna: 8.25/10

Piwo bardzo dobre, wydaje się idealne dla początkujących piwoszy, których odstraszają ceny piw w tym stylu zwłaszcza przy butelka 0,33. Osobiście piłem dużo lepsze RISy, ale i to będę wspominał życzliwie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz