wtorek, 14 maja 2013

Przegląd porterów krajowych część 6 – Black Boss z Witnicy

Black Boss, Polska, Witnica, butelka 0,5l – 4,75 zł

Przewidziane na dziś piwo wylądowało w zlewie, a nieprzyjemny smak w ustach trzeba zastąpić czymś dużo milszym. Czy się uda? Powiem szczerze, że do Black Bossa mam dość chłodny stosunek, piłem go tylko raz i zapamiętałem wyłącznie E-ileś tam w składzie, co mnie skutecznie zniechęciło. Obecnie tej substancji nie ma już podanej na kontr etykiecie, ale czy zniknęła na dobre? Etykieta informuje nas iż piwo przeznaczone jest na eksport do Niemiec, Szwecji i USA, zawiera 8,5% alkoholu (ekstrakt 18,1% - internet). Ważne do 28.X.2013 roku.

Barwa: ciemno brązowa, pod światło czereśniowa. 0.5/0.5

Piana: średnie wysokości, początkowo drobnoziarnista, opada do solidnego kozucha, który się utrzymuje. Jak na taką zawartość alkoholu nie jest źle. 0.5/0.5

Zapach: ziarenek kawy, palonego słodu – jak na porter bardzo ubogi 0/0.5

Smak: bardzo lekki i płaski. Nuty palone, wyraźna kawa, słabsze owoce. Goryczka o bardzo niskim nasileniu. Lekko słodki, karmelowy. 4.25/8

Stosunek ceny do jakości: można kupić, ale w podobnej cenie są lepsze 0.25/0.5
Uwagi: lekko rozgrzewający, jak na ten styl bardzo pijalny. Piwo pije się ze smakiem, ale jest mało treściwe, brakuje mu złożoności, bogactwa, charakteru! Średniak.

Ocena: 5.5/10

ps. występuje również z innymi etykietami min. jako Witnicki Porter. Mimo innej nazwy w butelce mamy ten sam trunek. Smak wersji Witnickiej w pełni to potwierdza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz