czwartek, 21 lutego 2013

Piwa Celtyckie od Jako część 1

W sieci sklepów „Żabka” w ofercie pojawiło się piwo „Celtyckie” z firmy Jako (nie mylić z tym z Witnicy), która najprawdopodobniej warzy je w browarze Sulimar. Z tej serii ukazały się cztery produkty, z czego mnie udało się zakupić trzy. Są one butelkowane w zwrotne bączki o pojemności 0,33 l. Nazwa piwa ma nawiązywać do kultury celtyckiej, druidów, podobnie logo i kapsel, które są kopią monety celtyckiej z runem, znalezionej na ziemiach polskich (Kalisz i okolice).

Celtyckie ciemne miodowe, Polska, Jako/Sulimar (??), butelka 0.33 l – 1.99 zł

Na pierwszy ogień poszło miodowe ciemne, 5,8% alkoholu, pasteryzowane. Co rzadko spotykane nie wmawiają nam, że miód jest naturalny, a jedynie napisali: „z prawdziwym, czystym miodem”.

Barwa: ciemno brązowa, wpadająca w rubin, klarowne 0.5/0.5

Piana: tworzy się tylko przy nalewaniu, buzuje i znika 0/0.5

Zapach: umiarkowany, sztucznego miodu 0/0.5

Smak: na pierwszym planie wyraźne nuty miodowe(umiarkowanie słodkie), jednoznacznie kojarzące się ze sztucznym, ale w miarę smacznym miodem. Podkład karmelowo-palony, z przewagą karmelu. Słaba goryczka . 3.5/8

Stosunek ceny do jakości: z racji tego, że piwo kosztuje niecałe 2 zł można ten wskaźnik uznać za spełniony 0.5/0.5

Uwagi: lepsze od Gniewosza czy Łomży Miodowej.

Ocena: 4.5/10
Patrząc przez pryzmat masowego produktu dostępnego w największej sieci mały sklepów nie jest źle. Jest to przeciętne piwo w przystępnej cenie. Osobiście wracać do niego nie planuje, ale może obecność tego typu tanich piw przyciągnie nowych odbiorców, którzy zaciekawieni kupią i z czasem będą rozszerzać piwne zainteresowania. Jeszcze kilka lat temu produkcja takich piw wydawała się nierealna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz