Monitoring pojazdów w liczbach – czy jest to technologia przyszłości?

Zdaje się, że coraz więcej samochodów wyposażonych jest dziś przynajmniej w nadajnik GPS, który to jest jednym z najważniejszych narzędzi systemu monitorowania pojazdu.

Tego typu nadajniki posiadają jednak nie tylko samochody osobowe, ale być może przede wszystkim wszelkiego rodzaju pojazdy firmowe.

Okazuje się bowiem, że większość firm stosuje takie właśnie systemy monitorowania flot samochodowych, gdyż jest to po prostu bardzo pożyteczne i może przynieść nie tylko sporo oszczędności w czasie i pieniądzach, ale też na przykład zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i innych użytkowników drogi.

kariera.naukowe24.waw.pl

Nie dziwią więc liczby przedstawiane w raportach – te potwierdzają tylko, że na całym świecie z systemów monitorowania korzysta około 30 milionów osób, natomiast według prognoz do 2019 roku liczba ta najprawdopodobniej wzrośnie prawie o trzy razy.

Światowy rynek takich usług się bowiem rozrasta, ale też coraz więcej osób dostrzega po prostu zalety takiego rozwiązania.

W tak dynamicznym rozwoju pomaga także stosowanie coraz to nowszych technologii, dzięki czemu systemy monitorowania zyskują więcej przydatnych narzędzi i staje się jeszcze bardziej pożytecznym narzędziem dla użytkowników, pomagając w kontroli, oszczędzaniu i zwiększając nasze bezpieczeństwo.

Zdaje się więc, że jest to nie tylko technologia, z której będziemy korzystać w przyszłości, ale również technologia, która to już teraz cieszy się dużą popularnością i ma miliony użytkowników na całym świecie.