Madera – tropiki niekoniecznie

Okazuje się, że wybierając docelowe miejsce na wypoczynek w okresie zimy trzeba znaleźć kompromisy. Jedni wolą mróz i zaspy śnieżne, a inni gorące i egzotyczne klimaty.

Niemniej jednak istnieje grupa osób, która raczej woli coś po środku. Miejsca, gdzie temperatura wacha się w granicach dwudziestu stopni, taka sobie ciepła wiosna.

Dlatego też należy znaleźć cel, który będzie spełniał te oczekiwania. Warto jednak podkreślić, że to niewątpliwie duży atut, bowiem taka temperatura sprzyja zwiedzaniu i odkrywaniu tajemnic danego kraju.

Co nie jest przyjemnym doświadczeniem podczas letnich upałów. Możliwości jest wiele, jednak dość popularnym kierunkiem wybieranym przez zimowych miłośników podróży jest Madera.

Zlokalizowana na Atlantyku wyspa stanowi bardzo charakterystyczny, a zarazem fascynujący krajobraz. Bowiem w całości posiada klifowe wybrzeże, ale plaże też się tu znajdą.

Jest mieszanką zieleni, gór, wspomnianych klifów, a przede wszystkim tarasów skalnych, na których znajdują się liczne budynki.