Kierowca pojazdu a telematyka, czyli korzyści z monitoringu dla pracownika

anoda magnezowa z korkiem stalowym

W wielu firmach stosowane są dziś systemy monitorowania pojazdów, które wśród wielu kierowców powodują uczucie, jakby cały czas byli oni obserwowani przez wielkiego brata.

Być może rzeczywiście coś w tym jest, gdyż tego typu systemy wyposażane są w coraz więcej narzędzi, które to przesyłają więcej i więcej danych na temat stanu samochodu czy stylu jazdy kierowcy, jednak koniec końców jest to po prostu dobre rozwiązanie dla obu stron, a więc zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy.

Dobry pracownik powinien zresztą doskonale wiedzieć, że tego typu system jest instalowany przede wszystkim w jego interesie, gdyż pozwala na doskonały przesył danych dotyczących pojazdu, co w ostatecznym rozrachunku wpływa przede wszystkim na efektywność jego pracy.

Dodatkowo, mając świadomość takiego monitoringu, kierowca powinien zyskać motywację do jeszcze lepszego wykonywania swoich obowiązków.

Takie systemy pozwalają też wyłapywać niektóre błędy, które kierowcy czasem popełniają w trakcie jazdy, dzięki czemu możliwa jest ich korekta.

Dobry pracownik wie też, że jeśli solidnie wykonuje swoją pracę i jest przy tym monitorowany, to pracodawca nie ma prawa nic mu zarzucić, lecz tylko i wyłącznie go pochwalić i wynagrodzić mu jego ciężką pracę.

Kolejną korzyścią dla pracownika jest również fakt, że dzięki zainstalowanym w takich systemach nadajnikom GPS znacznie łatwiej jest go znaleźć na przykład w razie nieszczęśliwego wypadku czy awarii, dzięki czemu pomoc dotrze do niego szybko i sprawnie.