Jakie śmieci powinniśmy segregować?

www.polandmuaythai2014.eu ręczniki zz

W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o znaczeniu segregacji odpadów i jest to temat, który powinien interesować każdy z nas. Szczególnie, że regulowany jest także poprzez prawo Unii Europejskiej obowiązujące także w Polsce.

Jakie śmieci powinniśmy składować osobno, wpływając na redukcję negatywnych skutków przemysłu? Najczęściej segregowane odpady dzielimy na cztery grupy: szkło, plastik, papier i metal. Pierwsza kategoria produktów jest bardzo specyficzna – jest jednym z nielicznych surowców wtórnych, który przemieniony w sposób bezstratny na pierwotną formę, co niesie ze sobą olbrzymie korzyści ekologiczne.

Z kolei złoża metali są nieodnawialne, więc powinniśmy jak najczęściej przetwarzać je do postaci pierwotnej. Recyklingu materiałów papierowych zmniejsza natomiast eksploatację zasobów drewna w lasach.

www.eurekahub.pl

Najgroźniejsze są tworzywa sztuczne, jako że ich rozkład może trwać nawet kilka tysięcy lat, mając permanentny, niszczący wpływ na środowisko ziemskie. Dlatego tak ważne jest, aby przede wszystkim plastikowe produkty wyrzucać to specjalnie oznakowanych pojemników i je przetwarzać.

Segregacja jest ważna, sprawdź jak wywóz odpadów  wpływa na środowisko i skorzystaj z naszej oferty.