Polska a inne kraje

llentab
W Polsce mamy wysoko rozwinięty przemysł, który możemy podzielić według kilka kryteriów: mineralny, do którego zaliczamy branżę ceramiczną i budowlaną, paliwowy z branżami energetycznymi, chemiczny, czyli branża rafineryjna i włókien sztucznych, elektromaszynowy z branżami mechanicznymi, środkami transportu, celulozowo-papierniczy to produkcja papieru oraz spożywczy i lekki.
Chociaż wśród większości Polaków istnieje przekonanie, że nie posiadamy dobrze rozwiniętego przemysłu, że musimy korzystać z produktów eksportowanych jest to całkowitą nieprawdą.
Nie zdajemy sobie sprawy z tego jak dobrze nasz przemysł rozwija się na przestrzeni lat.
Oczywiście rozwój ten został zahamowany przez II Wojnę Światową i jej następstwa.
Mimo tej przerwy w podnoszeniu, jakości i udoskonalaniu przemysłu jesteśmy w czołówce państw o rozwiniętym przemyśle i technologii, coraz częściej to polskie produkty są eksportowane do innych miejsc na świecie, działamy kompleksowo zaczynając od odpowiedniego wykształcenia po parki maszynowe i fabryki.
Przeczytaj również: Przemysł chemii organicznej
Przeczytaj również: Największe miasta przemysłowe w Polsce
Przeczytaj również: Bezpieczeństwo w przemyśle chemicznym
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Rola transportu żałobników w organizacji pogrzebu
Transport żałobników jest istotnym elementem ceremonii, wpływającym na jej przebieg i atmosferę. Umożliwia bliskim zmarłego uczestnictwo w ostatnim pożegnaniu, co ma kluczowe znaczenie dla przeżywania żalu oraz wsparcia emocjonalnego. Firmy zajmujące się organizacją pogrzebów oferują różne środki tr

Jak oceniać swoje umiejętności teoretyczne podczas nauki na prawo jazdy?
Ocena umiejętności teoretycznych podczas nauki na prawo jazdy jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu na egzaminie. Samodzielna analiza postępów pozwala zidentyfikować mocne i słabe strony, co ułatwia skoncentrowanie się na trudniejszych zagadnieniach. Korzystanie z platform edukacyjnych, które oferuj