środa, 2 sierpnia 2017

Oscypek z porzeczkami po chorzowsku

W chorzowskim Redenie gościliśmy już wielokrotnie, tym razem powód był wyjątkowy - premiera wędzonego RISa, czyli to co lubimy najbardziej! 


Przed daniem główny była przystawka, która idealnie nadawała się na rozgrzanie kubków smakowych. Kwaśna, owocowa, 5cio procentowa Czarna Porzeczka.

Niesamowicie rześka, acz nieco cierpki i kwaśny sok porzeczkowy. Warstwa słodowa delikatna, stanowi podkład pod owoce wspomnianej porzeczki, ale występują również nutki wiśni. Goryczka niska, idealne orzeźwienie na letnie dni!

Ocena ogólna: 10/12

(Wygląd: 0.5/0.5; Zapach: 2/2.5; Smak: 6.5/8; Cena/Jakość: 1/1)

Gwiazdą był jednak Kosmodrom, wędzony Russian Imperial Stout o ekstrakcie 26 BLG i 10% alkoholu.Stout oczywiście czarny, cudowna piana: gęsta, bardzo drobna, trwała. W aromacie wędzony ser, po prostu inwazja oscypków! Moja teoria w tej kwestii jest taka: w czasie, gdy Paweł Projektował w Bazie, do browaru włamali się górale z podliskiej budowy. Chcieli napić się piwa prosto z tanku, ale nie wiedzieli co i jak i w konsekwencji do środka wpadła im wielka torba pełna mocno wędzonych oscypków! Nuty wędzone uzupełnia mleczna czekolada, ciemne owoce (wiśnie, wędzone śliwki), odrobina laktozy, a po ogrzaniu również kawa. W smaku ponowna dominacja wędzonki w formie oscypka. Oscypek w boczku z wędzoną śliwką <3 Do tego mleczna, oraz deserowa czekolada, ciemne owoce (oprócz śliwek, wiśnie, żurawina), palony słód. Kremowe, śmietankowe (laktoza), pełne, nisko wysycone, półsłodkie. Goryczka niska, w stronę średniej, palona.

Ocena ogólna: 10/12
(Wygląd: 0.5/0.5; Zapach: 2/2.5; Smak: 6.5/8; Cena/Jakość: 1/1)

Pyszne piwo! Do sprzedaży trafiły przedpremierowo bodaj tylko 2 kegi, oficjalna premiera za kilka miesięcy, dlatego minimalny rozpuszczalnik jest akceptowalny. Polecam, świetne piwo i kolejny po Paradoxie, rewelacyjny, acz innego typu Smoked Imperial Stout!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz