niedziela, 16 lipca 2017

Przegląd RISów krajowych 12: RIS, Widawa i Karol Drzazga

Kolejna odsłona przeglądu to Russian Imperial Stout uwarzony wspólnie przez browar Widawa oraz zdobywcę tytułu Grand Prix we Wrocławskim Konkursie Piw Domowych, Karolem Drzazgą.


Jest to drugie piwo z serii Grand Prix, pierwsze Rauchbier było bardzo smaczne, ale nie doczekało się opisu tutaj :(  RIS o ekstrakcie 22 BLG i 8,9%, w zasypie płatki owsiane.

Klasyczna etykieta browaru (nieco nieczytelna), niska piana która błyskawicznie znika i oczywista barwa trunku.

W zapachu dużo palonego słodu, kawy oraz lukrecji, na dalszym planie czekolada, ciemne owoce, rodzynki. Miły i intensywny aromat.

W smaku jest podobnie - palony słód z charakterystycznym dla Widawy popiołem, kawa, lżejsza lukrecja i gorzka kawa. Przyjemna gorzka czekolada, ciemne owoce, rodzynki z rumowym posmakiem. Goryczka średnio intensywna, chmielowa. Pełne jak na 22 BLG, półwytrawne, z leciutko gryzącym alkoholem. Bardzo dobry efekt płatków owsianych.

Hmm piwo kosztowało 11,50 za 0,5l i jest to rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Zwyczajny, ale intensywny, wielowymiarowy RIS, którego degustacja za 3-4 miesiące będzie jeszcze większą przyjemnością.

Ocena ogólna: 9.5/12
(Wygląd: 0.25/0.5; Zapach: 2.25/2.5; Smak: 6/8; Cena/Jakość: 1/1)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz