piątek, 14 kwietnia 2017

Kraftowy Rollercoaster powraca!

Ostatnie wpisy były mocno ukierunkowane i tematyczne, ale za dużo zebrałem piw, które do niczego nie pasują, dlatego powraca nieco chaotyczny, czasami jednozdaniowy, a czasami recenzencki cykl! Dziś dużo piw w bardzo krótkiej formie.

 


Na początek Trapeze z browaru Raduga. Ten hefeweizen z dodatkiem soku z marakui to prawdziwy hit! Wizualnie gęsty, intensywny, żółty sok. Orzeźwiające, z podstawą pszeniczną i leciutkim bananem, ale o zdecydowanie dominujące, egzotycznej i pysznej nucie marakui. Goryczki brak. Świetne i bardzo pijane! Notatek nie robiłem.


Drugim piwem bez notatek jest single hop na eksperymentalnym chmielu EXP 682 od Doctor Brew. Nie przepadam za ich IPA, ale nowy chmiel zawsze kusi. Efekt jest ciekawy: arbuz, tropikalne żelki, nieco iglaków. Przyjemne piwo i intrygujący chmiel. Goryczka średnio intensywna.

Birbant uraczył nas piwem Sensei. Jakoby Sorachi White AIPA. Z wita jest wyraźna skórka pomarańczy, ale kolendra bliska zeru, słody pszeniczne i delikatne karmelowe wyczuwalne. Bardzo silny miód wielokwiatowy, aż sprawdziłem czy nie ma go w składzie. Sprawa jest o tyle dziwna, że piwo praktycznie premierowe, świeżo kupione, więc ciężko mówić o utlenieniu. Goryczka przyjemna, średnio intensywna i minimalnie zalegająca. Sorachi mało wyczuwalny, zresztą jest ot 1 z 4 chmieli i to wymieniony na 3 miejscu. Pijalne, bardzo zacne, orzeźwiające. Otoczka totalnie nie trafiona, opis z dupy, ale piwo bardzo fajne.

Kolejne piwo to trunek z serii Piwowar Domowy w którym Deer Bear warzy z browarami domowymi. Tym razem Tropical Weizen z ekipą Fachowcy. Pszenica z dodatkiem mango, ananasa i bergamotki, 12,5 BLG i 4,8% alkoholu. Barwa owocowego soku, piana obfita, ale marnej jakości. W smaku są wszystkie wymienione składniki, ale nie wiem czy mi to smakuje. Mango, ananas bardzo fajne, ale w połączeniu z bergamotką (którą lubię) daje to nieprzyjemny posmak. Wyraźnie pszeniczne. Goryczka niska z minimalną nutą ziołową. Dobre piwo z elementami soczku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz