niedziela, 9 kwietnia 2017

Goose Island - Bourbon County 2015


Bourbon County Stout 2015

...inny wstęp chyba nie jest potrzebny :)

Legendarny, wymarzony, pożądany, przez wielu uznawany za najlepszy na świecie Russian Imperial Stout z browaru z Chicago - Goose Island, browaru, obecnie należącego do koncernu InBev. Alkohol 14,3%. Piwo oczywiście leżakowane w beczce po bourbonie.

Butelka minimalistyczna, wypukła nazwa piwa na szkle, na krawatce niewiele informacji. Wizualnie piwo smoliście czarne, a piana? Niemrawa ;)

Aromat kokosowy jest potężny, łączy się z rewelacyjnymi nutami herbatników w gorzkiej czekoladzie, ale jest również mleczna czekolada. Do tego figi, śliwki z utlenienia, oraz wanilia i bourbon od beczki. Idealnie zharmonizowany, cudowny, upajający zapach!

W smaku niesamowita czekolada - mleczna, gorzka, deserowa. Z beczki kokos, wanilia, bourbon, nieco dębiny, czyli to co najlepsze! Coś jeszcze? Oczywiście! Herbatniki, ciasteczka owsiane, figi, śliwki, wiśnie, ciemne słody, paloność, wafelki czekoladowe. Goryczka niska, alkohol ukryty, minimalnie wyczuwalny, ale 14%? Nigdy!

Wyklejające, aksamitne, krem w płynie - piwo wybitne i ścisły światowy top, na pewno jedno z najlepszych jakie piłem. Zdobycie tego trunku jest cholernie trudne, a zakup to spory wydatek, ale trzeba przynajmniej raz w życiu spróbować.

Ocena ogólna: 11.25/12
(Wygląd: 0.5/0.75; Zapach: 2.5/2.5; Smak: 7.5/8; Cena/Jakość: 0.75/0.75)

Degustacja odbywała się w mrocznych czeluściach Silesia Beer Fest co zaowocowało kiepskimi zdjęciami z tego wiekopomnego wydarzenia ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz