niedziela, 25 grudnia 2016

Kalendarz adwentowy 24: Santas Little Helper BBA 2014

Dziś ukoronowanie kalendarza! Okienko nr 24 to perła, która leżakowała u mnie dwa lata i mam nadzieję, że było warto czekać tyle czasu! Brzmi znajomo? Fakt - to samo piwo i wstęp były rok temu, różni się jedynie rok i pojemność piwa :)


 Z okazji trwających świąt Bożego Narodzenia chcieliśmy życzyć wszystkim czytelnikom, znajomym z piwiarni, sklepów, browarów i wszystkim tym, którzy lubią dobre piwo: przede wszystkim zdrowia, bo ono jest najważniejsze, wspaniałego piwa, którym będziecie mogli się dzielić z rodziną i znajomymi przy świątecznym stole, pysznych potraw dla ciała i pokrzepienia dla ducha! Pamiętajmy, aby nie dać się poróżnić przez licznych politycznych prowokatorów próbujących kosztem obywateli  walczyć wyłącznie o swoje interesy. Pamiętrajmy o pojednaniu, nie dając  wmanewrować się w wojnę .

Vintage 2014 w swej specyfikacji nie różni się niczym od wersji  zeszłorocznej dlatego od razu konkrety!

Piękna, klimatyczna i zabawna etykieta, a sam RIS ma barwę smoły, piana jest niska, nieco za szybko redukuje się do pierścienia.

W zapachu intensywny kokos, wanilia, nutki dębiny, bourbonu, ciasteczek owsianych, wiśni, czekolady, palonego słodu...

Podstawa to palony słód z posmakiem kawy i czekolada: gorzka, mleczna, kakao z wyższej półki, wafelki w czekoladzie. Od beczki wspaniały kokos, wanilia, delikatny bourbon (jedyny akcent alkoholowy), minimalnie ściągająca dębina. Silne śliwki, nieco słabsze rodzynki i figi, a w tle delikatne czereśnie. Smak porywa swoją aksamitnością, jest niesamowicie gładkie i świetnie ułożone. 12% alkoholu? Nie do uwierzenia! Całość słodka z wytrawnymi akcentami od palonego słodu i dębina. Goryczka na dolnym pułapie średniej intensywności z chmielowymi akcentami. Aaa i jeszcze ciasteczka owsiane!

Piwo wybitne  i nie trzeba nic więcej dodawać...

Ocena ogólna: 11.25/12
(Wygląd: 0.5/0.75; Zapach: 2.5/2.5; Smak: 7.5/8; Cena/Jakość: 0.75/0.75)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz