sobota, 10 grudnia 2016

KA 6: Merry Christmas Happy New Year Edycja 2016, Anchor

Tradycyjnie 6go dnia degustacji pojawiał się premierowo Grand Chempion. Piwa w tym roku nie udało mi się kupić na czas, dlatego będzie jedno z moich ulubionych piw świątecznych!


Merry Christmas Happy New Year Edycja 2016 to już 42 warka tego wybornego piwa! Jak co roku nowa choinka na etykiecie, nieco zmieniona receptura, ale wspaniała tradycja tego christmas ale trwa! 6,5% alkoholu, dodatki nieznane.

W warstwie wizualnej jak zawsze zachwyca etykieta, która co rok jest inna. Samo piwo ma rubinowo-czarną barwę, niestety piana jest niska i szybko się redukuje do pierścienia.

Już w zapachu czuję, że jest inaczej niż w latach wcześniejszych… Są suszone owoce, śliwki, delikatny imbir, ale również wyraźna guma balonowa. W warstwie słodowej dominuje karmel.

W smaku ponownie wyraźny karmel, guma balonowa. Do tego przyprawy korzenne, ale również jakieś zioła, skórka pomarańczy, suszone owoce, śliwki. Finisz cierpki, lekko kwaskowaty. Podstawa słodkawa, goryczka zdaje się pochodzić od przypraw. Po mocnym ogrzaniu wychodzi wanilia, lukrecja.

To nadal bardzo fajne X-mes Ale, ale ten rocznik wypada najgorzej spośród moich degustacji. Odnoszę wrażenie, że uciekła temperatura fermentacji i jednej z przypraw sypnęło się za dużo...

Ocena ogólna: 8.5/12
(Wygląd: 0.5/0.75; Zapach: 2/2.5; Smak: 5.5/8; Cena/Jakość: 0.5/0.75)

Do tej pory degustowałem: 


Jeżeli ktoś dysponuje edycją 2012 i 2015 to bardzo chętnie na coś się wymienię lub odkupię buteleczkę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz