niedziela, 11 września 2016

Ponownie Grodzisze!


Po ostatnim grodziskim niespełnieniu podejmuję kolejną próbę doznania satysfakcji! Niestety nadal nie udało mi się dostać Piwobrania 2016, ale i tak będzie różnorodnie. Klasyka w wersji 5.0 od Pinty i nowa fala od Beer Bros.


Cascader od Beer Bros to grodzisz nietypowy, bo chmielony Cascade z polskich plantacji. 10 BLG i 3,8% alkoholu.

Wizualnie nie jest stylowo – piwo zmętnione jak rasowa pszenica. Rozczarowuje również piana, która jest biała, niska i szybko redukuje się do resztek.

W zapachu delikatnie wędzona słodowość, kwiatowość z odrobiną cytrusów. Już zapach jest orzeźwiający i lekko kwaskowaty.

W smaku kwiaty, delikatne cytrusy, kwaskowatość i potężne orzeźwienie! Słodowość wędzona, w stronę oscypka jest bardzo delikatna, ale zdecydowanie przyjemna. Goryczka niska, acz chmiel wyraźny. Świetna kompozycja, wszystko tu tworzy całość i iniektywne orzeźwia.

Zgodne ze stylem jest za to wysokie wysycenie.

Piwo jest tak pyszne, że nie mam pojęcia kiedy je wypiłem! Ogromna pijalność, lekkość i orzeźwienie! Do tego bardzo dobra cena 0,4l za 9 zł w barze. 100% orzeźwienia! Ideał na lato i idealny nowofalowy grodzisz.

Ocena ogólna: 9.5/12
(Wygląd: 0.25/0.75; Zapach: 2/2.5; Smak: 6.5/8; Cena/Jakość: 0.75/0.75)

Bardziej klasyczną interpretacją grodzisza jest kolejna, już piąta, wersja Grodziskiego z Pinty. Grodziskie 5.0 to 7.8 BLG, 2.5% alkoholu, 100% słód pszeniczny, wędzony dębem.

Piana biała, średnio-pęcheżykowa. Piwo ma barwę słomkową, jest lekko zmętnione, wreszcie bliskie klarowności.

W aromacie oscypki, sery wędzone, słód, lekka kwaskowatość.

W smaku wędzony ser - oscypki, słód pszeniczny, owocowy posmak będący czymś na granicy jabłka i banana. Goryczka bardzo niska, lekko kwaskowate, orzeźwiające, mocniej wysycone.

Piwo jest bardzo lekkie, orzeźwiające, dosyć jednolite smakowo, ale nie o bogactwo chodzi w tym stylu.

Ocena ogólna: 8.75/12
(Wygląd: 0.75/0.75; Zapach: 1.75/2.5; Smak: 5.75/8; Cena/Jakość: 0.5/0.75)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz