sobota, 6 sierpnia 2016

Mentor? Jaki to ma sens...

Polski porter bałtycki za 40 zł? Czemu nie, jeżeli to piwo wybitne, leżakowane w kilku beczkach, a do tego o potężnym ekstrakcie w okolicy 30 BLG? Ot taki Black z Mikkellera, Bomb z Prairie, wiele innych zagranicznych piw tyle kosztowało. Przy czym za 40 zł można kupić np. dwa wyborne, leżakowane w dębinie piwa z De Molena czy Emelisse, można kupić świetnego RISa lub Barley Wine z USA, można kupić trzeci porter bałtycki świata (dużo lepszy i tańszy), albo 10-11 Porterów Łódzkich. Wyliczać mógłbym dalej, ale co to ma na celu?

Już wyjaśniam! 40 zł to cena Mentora - najmłodszego na rynku porteru bałtyckiego ze świętochłowickiego Redenu, przepraszam ReCraftu. Cenowo piwo jest porównywalne lub znacznie droższe od wielu, bardzo uznanych produktów, a do tego nie było leżakowane w dębinie, a w tanku… Jego ekstrakt również nie jest na tyle potężny, aby windować cenę - to jedynie 22 BLG, czyli standard. Leżakowało długo, ale podobna historia była z browarem Podgórz (o mniejszym wybiciu), którego ceny były rozsądne! 16 zł, a 40?! W przyjemnych cenach można kupić piwa z odległych krain, gdzie sam transport jest już drogi. Za co płacimy tutaj? Za opakowanie? Tylko kolejny problem bo Imperium Prunum było długo leżakowane, z dodatkiem śliwki, a do tego pięknie wydane i znacznie tańsze, większe a do tego dużo lepsze!

Nie zamierzam nikogo zniechęcać do kupna, bo każdy zarabia i wydaje na co ma ochotę. Chcę natomiast przestrzec początkujących fanów kraftu przed zakupem piwa, którego cena jest niewspółmierna do jakości. Za 40 zł kupicie 2 lepsze piwa z dębiny, dzięki którym złapiecie bakcyla dużo skuteczniej. Pozycjonowanie cenowe przy przesyconym rynku to na dłuższą metę strzał w kolano.

Jest jeszcze jedna opcja. Poszukajcie lokalu z tym piwem w wersji lanej. Cena jest przystępniejsza! Ja tak uczyniłem, dlatego mam pewność, że piwo jest dobre, bliskie bardzo dobrego, ale absolutnie nie warte tej ceny. Jeżeli kupicie Ciechana 22, czy Porter Łódzki i wsadzicie do piwnicy to efekt będzie lepszy, piwa więcej, a cena kilka razy mniejsza :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz