piątek, 1 lipca 2016

EURO Polska : Portugalia

Oglądanie drugi raz tego meczu to lekki masochizm, ale...

Co można napisać po takim meczu? Z jednej strony serce: ogromny smutek, żal, przeświadczenie, że mogliśmy osiągnąć więcej i było to tak blisko... Z drugiej rozum sugerujący, że odnieśliśmy ogromny sukces, Polska jest pierwszy raz w historii w 8 najlepszych w EUROpie, co więcej nie przegraliśmy meczu i pozostawili po sobie świetne wrażenie... Tylko odpadła ekipa, która meczu nie przegrała z zespołem, który meczu nie wygrał...

Mecz oglądałem w pracy, dlatego teraz oglądam drugi raz, na pewno nie na spokojnie, ale w fotelu i w towarzystwie piwa. Dog B to piwo uwarzone w 2013 (butelkowane 17.06) roku z okazji 6 urodzin browaru Brew Dog. Pierwotnie piwo powstało jako Abstrakt AB:04, obecnie ukazuje się raz w roku jako kolejny Dog w alfabecie. Ten imperial stout to 15,1% alkoholu ziarna kakaowca i kawy, oraz jedne z najostrzejszych papryczek Naga Chilli. Piwo fermentowane drożdżami do szampana.

Trunek pięknie opakowany, jeszcze według starej, ładniejsze stylistyki. RIS oczywiście czarny, beżowa piana jest niska i szybko odchodzi w zapomnienie.

W aromacie bardzo intensywne ziarna kakaowca, herbatniki w gorzkiej czekoladzie, kawa, delikatna wanilia, rodzynki, śliwki, wiśnie, figi. Słodowa podstawa i palony słód z odrobiną kwaskowatości. Lekka papryczka wyczuwalna. Zapach bogaty, intensywny, głęboki... 

Słodka, mleczna czekolada, ziarna kakaowca, herbatniki w gorzkiej czekoladzie, ciemne słody, palone słody, kawa, rodzynki, figi, śliwki, wiśnie, delikatna wanilia, odrobina whisky. Papryczki są silne, wyraźnie pikantne, co czuć w gardle, wydaje się że wspierane są przez mocno grzejący alkohol. Goryczka średnio intensywna, palona. Piwo jest gęste, pełne, ale nie wyklejające, jest w nim coś rześkiego, owocowego i jak dla mnie to efekt drożdży szampańskich. Ma w sobie również coś z BA. Pije się długo - bardzo degustacyjne. Słodkie, kwaskowate, palone.

Jest gęste, pełne, głębokie w smaku, ale nieprzesadnie słodkie, czy wyklejające. Wszystkie składniki wniosły dużo i odbiły się na smaku, nawet drożdże. Cena niestety nie jest atrakcyjna i świeżej wersji bym nie kupił, ale jeżeli spotkacie coś długo leżakowanego to możecie to przemyśleć.

Ocena ogólna: 10/12
(Wygląd: 0.5/0.75; Zapach: 2.5/2.5; Smak: 6.75/8; Cena/Jakość: 0.25/0.75)

Miałem pisać  o meczu, ale najlepiej dramatyzm i rozdarcie po tym spotkaniu oddaje ten wywiad z Łukaszem Fabiańskim...

Na spokojnie za dzień, lub dwa pokuszę się o konkretne podsumowanie naszego występu na EURO 2016 i na pewno będzie w tym wpisie wiele radości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz