poniedziałek, 30 listopada 2015

Premiery na gorąco

"Dziś relacja na żywo z multitapu!" Tak miał wyglądać ten wpis - relacje na bieżąco z weekendowych premier. Niestety przeziębienie uniemożliwiające sensoryczne doznania zakończyło projekt już pierwszego dnia, czyli w piątek, dlatego tylko dwa piwa...


Dynastia, czyli kolejna Pinta Miesiąca! Łatwo zgadnąć po nazwie, że będzie to imperialna (BLG: 19,1; Alk.: 7%) wersja Dyniamitu, czyli sezonowego piwa dyniowego.

Barwa pomarańczowo-czerwona, lekko opalizująca, piana niska, utrzymuje się cieniutki kożuch. W zapachu dużo goździków, słód, przyprawy, nieco trawiastego chmielu, nutka dyniowo-marchewkowa. W smaku czuć sporą pełnię z bardzo silną dynią i gryzącymi (pieprznymi) przyprawami, co jest przyjemne. Goździki są niesamowicie potężne, mega fenolowe. Pozostałe przyprawy stanowią zwarty miks, ale stawiałbym min. na imbir i cynamon w nieco gorzkiej formie. Lekka nuta pomarańczy (skórka słodka) i kandyzowane owoce. Goryczka średnio intensywna, nieco szorstka.

Bardzo fajny pumpkin, który jednak nie zdetronizuje królowej sezonu, czyli Grubej Kaśki!

Ocena ogólna: 
(Wygląd: 0.5/0.75; Zapach: 2/2.5; Smak: 5.75-6/0.75

Łódzkie Grafitti (14 BLG, 5,5% alk.) to drugie piwa, które udało mi się zdegustować, tylko czy to nadal piwo? Piwoteka kolejny raz wykazuje się pomysłowością i wyznacza nowe szlaki. Graff to połączenie piwa i cydru - przy warzeniu użyto soku z jabłek.

Barwa żółto-złota, lekko zamglone, piana biała, drobna, niska. W aromacie słody, lekki banan, jabłko, ale i silna nuta siarki, która psuje całość... Po mimo lekkiego kataru siarka jest intensywna. Silnie jabłkowy, w stronę soku-cydru, ale słodkawego, chociaż są elementy kwaskowate. Wyraźna słodowość z lekką nutą banana w stylu pszenicy. Kanaliza w zasadzie nie występuje, no może gdzieś ją czuć podświadomie z uwagi na zapach. Goryczki praktycznie brak. Dobre, ciekawe, acz wymaga dopracowania, bardzo orzeźwiające.

Ocena ogólna: 7.75/12
(Wygląd: 0.5/0.75; Zapach: 1.25/2.5;Smak: 5.5/8; Cena/Jakość: 0.5/0.75)
Ocena jakoś tak niższa niż ogólne wrażenie, ale wynika to z mocnej wady...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz