środa, 30 września 2015

Hanysy i gorole na festiwal!

Wreszcie nie trzeba jechać do Warszawy, Wrocławia, czy innego Krakowa! Doczekaliśmy się piwnego festiwalu na terenie GOP! Po wysypie multitapów i sklepów z piwem, których obecna ilość wydaje się w pełni zaspakajać popyt, a nawet nieco go przerastać nadszedł czas na to co piwosze lubią w szczególności, czyli na FESTIWAL :)

Już na najbliższy weekend (2-4.X) w katowickiej fabryce porcelany odbędzie się pierwsza edycja Silesia Beer Fest! Pierwszy na Górnym Śląsku festiwal piw rzemieślniczych! Pozycja obowiązkowa dla lokalnych miłośników kraftu, ale również doskonała okazja do promowania i zapoznawania z tematem osób nowych, początkujących i to właśnie do nich będzie ten tekst :) W końcu nie ma sensu przekonywać geeków, którzy i tak przyjdą, ale warto, aby zabrali ze sobą znajomych nie z "klimatu".

Dlaczego festiwal? W czym jest lepszy od sklepu, czy innego multitapu? To przede wszystkim ogromna ilość piw w jednym miejscu dostępna zazwyczaj w małych pojemnościach. Nie musisz kupować 0,5 litra, gdyż dostępne są mniejsze próbki np. 200 ml co umożliwia spróbowanie kilkunastu piw bez przykrych konsekwencji. Co więcej często piwo naleje Ci osobiście piwowar lub pracownik browaru, który zapytany chętnie udzieli wielu ciekawych informacji. Dużo łatwiej wyszukać stylu, który najlepiej "podejdzie", czy uzyskać fachową poradę. Dodatkowo browary często przygotowują piwa specjalne o mocno ograniczonej ilości, których spróbowanie gdzieś indziej jest bardzo trudne. Do tego dochodzą sprawy oczywiste, ale przyjemne i ważne jak poznawanie nowych ludzi, dzielenie się pasją, możliwość zapoznania się z piwowarstem domowym... Piwny światek w jednym miejscu! Zagłębiacy i Ślązacy przybywajcie do Katowic, aby razem stworzyć klimat i frekwencję, które uczynią tą imprezę w przyszłych latach za punkt obowiązkowy w kalendarzu każdego piwosza i browaru!

Pełna informacja o wystawcach, dojeździe itd. na: www.silesiabeer.pl


Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz