wtorek, 17 marca 2015

Birofilia 2015 przeniesiona do Cieszyna?

Od dłuższego czasu trwają plotki, które przemieniły się w panikę. Najsłynniejszy krajowy festiwal umarł. Nic nie umarło! Z moich informacji wynika, że impreza zostanie przeniesiona do Cieszyna. Nie będzie się odbywać tylko na placyku Brackiej Jesieni, a również na dziedzińcu i w "podziemiach" browaru. Wiąże się to z jakimiś przebudowami, remontami, pozwoleniami itd. i władze nie mają pewności czy wyrobią się na edycję 2015. Podobno w 2016 Birofilia będzie na 100%. Jestem przekonany, że te zapewnienia są prawdziwe, bo kto normalny rezygnował by z takiej marki? Niewiadomą pozostaje forma i obecność Alei Piw Świata, ale to wyjdzie w praktyce.


Nikt przy zdrowych zmysłach nie zrezygnuje również z konkursu piw domowych i wyborów GCh. Kasa misie kasa! Piwo będzie po prostu warzone pod szyldem "nowego" Cieszyna.

"Źródło" nie myliło się co do zmian i nowych piw w Cieszynie dlatego wierzę również w prawdziwość tych informacji. Wszystko wyjdzie z czasem, ale jestem pewny, że to nie koniec, chociaż skończyła się jakaś epoka i forma festiwalu.

To nie koniec Birofilii, ale koniec imprezy w znanej nam otoczce. Nie ulega wątpliwości, że głównym celem będzie promocja piw z Cieszyna, a nie "konkurencji", ale mam nadzieję, że miejsce znajdzie się tam dla wszystkich. Od piwowarów domowych, przez kolekcjonerów, aż po maniaków zagranicznych rarytasów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz