wtorek, 17 lutego 2015

Zamek i browar w Strzelcach Opolskich

Dziś fotorelacja z wyprawy na zamek w Strzelcach Opolskich, oraz kilka słów o tamtejszym browarze, który niejako się napatoczył przy okazji. 

 


Zamek piastów (i późniejszy) w Strzelcach Opolskich nie należy do popularnych punktów wycieczek, a miasto bardziej kojarzy się z zakładem karnym niż z zabytkami. Czas zerwać z tym stereotypem i pokazać to co najpiękniejsze w tym sympatycznym miasteczku.

 

Tutaj muszę zaznaczyć, że plany rewitalizacji zamku wcale nie zachwycają. Zamiast odnowić teren, dokonać niezbędnych remontów i co najważniejsze udostępnić wieżę i podziemia to władze planują odbudowę zamku w jakimś niezrozumiałym nowoczesnym stylu.Czy odbudowa faktycznie będzie miała miejsce, nie wiem, ale obecnie żadne prace nie są prowadzone i nie ma najmniejszego śladu po pracy w sezonie.


Dziedziniec zamku jest niestety niedostępny, a jego teren szczelnie ogrodzony blachą i informacjami o remoncie, którego nie ma. Zamurowane jest również wejście do piwnic/podziemi, gdzie miejscowi z upodobaniem wyrzucali śmieci...

 
 
 
 
 
 

Po zwiedzeniu zamku czasu udać się do browaru!  Tak, tak, też się zdziwiłem. Browar w Strzelcach? Czy ja o czymś nie wiem? W centrum wisi wielka reklama zapraszająca do Browaru Centrum. Zapraszają, trzeba iść, widać o czymś nie wiem... 

 
 
 Taaak ta lista to oferta "Centrum"! Świetnie, jednak nie jest ze mną tak źle, żeby nie znać warzelni :) To po prostu zabawownia (disco, kręgle itd.) w starym budynku browaru, a nie prawdziwy przybytek piwowarski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz