piątek, 23 stycznia 2015

Kontynuacja Konrada

W Katowicach Duch Kraftu budzi się z letargu i wygrzebuje z kopalni by przejąć władzę nad miastem! Zwiastunem tego jest otwarcie w ten weekend katowickiej filii Kontynuacji, a za jakiś miesiąc nowego multitapu Absurdalna.

 Conrad, Widawa/Kontynuacja/B.Napieraj, butelka 0,33l - prezent

Wspomniana Kontynuacja działa prężnie we Wrocławiu, gdzie w dawnych latach piwowarski prym wiódł Conrad Kissling. Zaowocowało to niecodziennym piwem na jego 204 urodziny. Uwarzone zostało w browarze Widawa przez trio: Frączyk, Kontyunacja, Bartek Napieraj (AleBrowar) i jak łatwo się domyślić użyto iii tu Was mam - wcale nie jest to piwo według receptury Kisslinga, a coś absolutnie odmiennego i odjechanego. Użyto z soku z brzoskwiń i uwarzono IPA! Do tego chmiele: Zeus i Mosaic, 6,2% alkoholu i 16% ekstraktu. Czas na mały zgrzyt - piwo jest przeterminowane, ale bez obaw cały czas przechowywane w lodówce, a w przypadku oznak zepsucia wpis się nie ukarze.

Otwieram butelkę, nic nie wyskakuje więc powinno być dobrze. Piana obfita, drobna, gęsta i trwała. Samo piwo ma barwę herbaciano-rubinową, ze sporym zmętnieniem. Pływa sporo farfocli, ale jest niefiltrowane więc nie ma się co czepiać. 

Aromat nie grzeszy intensywnością, ale jest przyjemny. Nuty słodowe, nieco czerwonych owoców, brzoskwinie, ale nie w belgijskim stylu i lekka trawa cytrynowa.

Również w smaku prym wiedzie słód, są czerwone owoce, delikatna nuta brzoskwiń i trawiasto cytrusowy finisz. Goryczka niska jak na styl, acz z przyjemnym chmielowym konturem. Dobrze ułożone, spokojne, delikatne, wszystko tu fajnie gra, a sok brzoskwiniowy w swojej subtelności dopełnia dzieła.

Jest ok, śladów rozkładu nie stwierdzono, więc publikuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz