sobota, 10 stycznia 2015

Kalendarz adwentowy 18: 25 dodici - del Borgo

Czas ostatecznie zakończyć publikowanie piw wypitych w ramach kalendarza adwentowego. Dziś włoska wariacja w tym temacie - z naciskiem na wariacja. 

25 dodici (Natale), Włochy, Del Borgo, butelka 0,75l. - prezent

Alkohol 9,5%. Warzone z pestkami pomarańczy, rodzynkami, cukrem kandyzowanym i przyprawami.

Wizualnie jest wzorowo - bardzo ładna, elegancka butelka, świetny kształt etykiety. Drobna kremowa piana, pozostawiająca koronę na szkle. Samo piwo ma barwę rubinowo brązową.

Aromat zaskakuje - nieco mnie skołował - nuty winne, białe winogrona, spora ilość słodu, nieco karmelu. Dziwna mieszanka, której pierwszym skojarzeniem jest saison.

Pierwsze łyki i nadal nie wiem z czym się to je... Słodka kremowa podstawa ze spora ilością słodkich, dojrzałych winogron, słód, coś jak świeży liść tytoniu, "pestkowa" pomarańcza. Goryczka średnia, acz nie wiem ile z niej to chmiel, a ile pestki - stawiał bym na te ostatnie. Do tego jest jeszcze karmel, powiew niezidentyfikowanych przypraw. Ogólnie słodkie, geste, kremowe, ale to mocno kontrastuje z goryczą od pestek. Ma w sobie winne konotacje.

Oj same problemy z tym piwem... Czy mi smakuje? Zasadniczo tak. Czy jest dziwne? Zdecydowanie tak! Czy warto kupić? Jeżeli szukasz nowych doznań smakowych to tak, ale jeżeli preferujesz spokojną klasykę to daj sobie spokój.

Wygląd: 0.75/0.75
Zapach: 1.5/2.5
Smak: 5.5/8
Cena/Jakość: -

Ocena ogólna:  7.75/11.25

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz