czwartek, 26 czerwca 2014

Wielki mecz Pale Ale! Kernel kontra Partizan!

Mundial to czas wielkich pojedynków, dlatego i ja zaprezentuję Wam pojedynek gigantów piwnej rewolucji z Anglii. Ostrząc sobie zęby <pisząc te słowa nie wiedziałem, że sprawy przybiorą TAKI obrót> na jutrzejszy spektakl i triumf Urugwaju nad Włochami, oraz przygotowując tekst i zdjęcia na wpis o Birofilii 2014  zapraszam na mecz Pale Ale w którym zagrają: Partizan i Kernel!The Kernel Pale Ale (Citra, Simcoe) : Partizan Pale Ale (Mosaic, Kazbek)

 Witam państwa serdecznie z tej strony Dario Szara - Szpak, przed nami półfinałowe spotkanie o puchar AngloBrowariata! W derbach Londynu Kernel podejmuje ekipę Partizana!

Oba zespoły występują w złotych kostiumach, ale nie ma obawy ich pomylenia - ekipa z Almond Road ma stroje jakby zamglone, ale poprzeplatane obficie białymi krążkującymi, nitkami. Natomiast stroje bardziej tajemniczej ekipy z Business Park zdają się opalizować, przyozdobione jedynie białymi cienkimi kołnieżami, ale uwaga! My tu gadu gadu, a tu pierwsza akcja, krosowe podanie, Andy Smith strzela w prawy dolny róg i GOOOL! Partizan obejmuje prowadzenie już na początku pojedynku!

Nad stadionem gospodarzy unosi się nie tylko chóralny doping kibiców, ale  i aromat ogromu cytrusów składowanych w pobliskich dokach! Czuć jak by ktoś wycisnął sok ze świeżych pomarańczy, mandarynek i cytryn z lekką wonią nut żywicznych od otaczających stadion iglaków. Chyba właśnie ten aromat rozkojarzył obrońców gości! Citra mija jak tyczkę Kazbega wychodzi sam na sam z bramkarzem i posyła piłkę w  górny róg bramki! Po pierwszej połowie 1:1!!

Na drugą część spotkania obie ekipy wyszły bez zmian, ale to ponownie gospodarze ruszyli do ataku! To ich zespół jest wyrazistszy, bogatszy i pełen polotu. Kernel to zgrana ekipa, świetnie złączony bukiet,  a goście? Nieco egzotyczna mieszanka, multiwitamina - Mango na prawej pomocy, rozgrywa IgłoŻywica, para stoperów Cytrus i Grejpfrut, ale o grze zespołu decyduje charakterystyczny Mosaic. Tymczasem gospodarze wychodzą z kombinacyjna akcją - Sok-Cytrusowy wymienia serię podań z Mandarynką, który mija IgłoŻywicę, dośrodkowuje do świetnie ustawionego O'Riordaina, który lobuje wychodzącego bramkarza i goo... Grejpfrut próbuje wybić piłkę z lini bramkowej, ale ta wpada do siatki! Jest gooool Kernel prowadzi 2:1! 

Na zegarze już 92 minuta, sędzia Lisowski sięga po gwizdek i kończy to pasjonujące spotkanie.

Był to zacięty pojedynek w którym działo się wiele, a obie ekipy zaprezentowały się bardzo dobrze! Losy awansu nie zostały definitywnie rozstrzygnięte, już za tydzień rewanż na boisku Partizana "India Pale Ale". Dziękuję za uwagę i oddaję głos do studia, gdzie Jaro Ślimak i Daniel Robert wszystko państwu rozrysują, a Rowerzysta Marcin poda płyny!

The Kernel Pale Ale (Citra, Simcoe) - 8.75/10
Partizan Pale Ale (Mosaic, Kazbek) - 7.5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz