wtorek, 1 kwietnia 2014

Pani Citra

 Citra, Polska, Birbant, butelka 0,5l - 6,95 zł

Przed Państwem drugie piwo duetu piwowarów powiązanych z browarem Haust. Ładna etykieta stylistycznie jednoznacznie nawiązująca do pierwszego piwa. Jest to single hop IPA chmielone odmianą Citra. 5,9% alkoholu, 14,2% ekstraktu i 62 IBU, w składzie kaszka kukurydziana.

Barwa: złota, lekko mętna, ładnie opalizuje. 

Piana: obfita, biała, początkowo drobnoziarnista, pięknie krążkuje. Trwała. 0.5/0.5

Zapach: cytrusy, nuty żywiczne, iglaste, nieco aromatu chlebowego. 0.75/1

Smak: nuty żywiczne i iglaste zdecydowanie dominują, przyjemna słodka nuta cytrusów z wyraźną cytryną jest na drugim planie wraz z nutą chlebową, która nie do końca mi tu masuje. Na finiszu nutka miodu wielokwiatowego. Słodowa słodycz ładnie równoważy się z przyjemną iglasto grejpfrutową goryczką, którą lokuję na dolnym pułapie wysokiej intensywności. 6/8

Cena/Jakość: 6,95 zł to dobra cena, a smak jeszcze lepszy. Polecam. 0.5/0.5

O debiucie pisałem "Kocham chmiel, ale on sam w sobie nie jest uniwersalną receptą na wszystkie piwa" i odnoszę wrażenie iż twórcy doszli do tego wniosku, gdyż piwo ma przyjemne ciałko (delikatna aksamitność będąca zapewne "efektem kaszki"), dobry balans i świetnie wpasowany poziom goryczki, która jest istotnym elementem kompozycji, a nie składnikiem absolutnie dominującym. 

Ocena ogólna: 7.75/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz