piątek, 6 grudnia 2013

Kalendarz Adwentowy 6: Merry Christmas Happy New Year - Anchor

 Christmas Happy New Year 2013, USA, Anchor, butelka 0,355

Mikołajowa cyferka nie zawiodła! Piwo na, które czekałem w sumie 2 lata, gdyż na edycję 2012 nie udało mi się załapać! Każdego roku piwo jest nieco inne: zmieniana jest etykieta i receptura, ale motywem przewodnim pozostają święta.

Prześliczna etykieta na niej rok edycji, 12% ekstraktu i 5,5% alkoholu.

Barwa: ciemny brąz.

Piana: różnoziarnista, o kremowo beżowej barwie, utrzymuje się bardzo długo, drobnoziarnista warstwa. 5.5/0.5

Zapach: śliwki i wiśnie w czekoladzie, cynamon, jabłka, rodzynki, suszone owoce - bardzo bogaty! Po ogrzaniu pojawia się też nuta piernikowa. 1/1

Smak: kompot wigilijny z suszonych owoców! Suszona śliwka, może nawet lekko podwędzona, jabłka, skórka pomarańczowa, wiśnie, lekka nuta czekoladowa, przyprawy. Każdy z Was na pewno doszuka się kolejnych smaczków. Lekko kwaskowate, goryczka bardzo niska. Po ogrzaniu w smaku również ujawniają się nuty piernikowe. 7/8

Stosunek jakości do ceny: kosztuje tyle co inne piwa z tego browaru, ale jest zdecydowanie lepsze:) 0.5/0.5

Uwagi: bardzo wysoka pijalność, orzeźwiające.

Poziom świąteczności: + 4 jeżeli smakuje jak kompot z suszonych owoców, to musi się kojarzyć, ze świętami.

Dodano 11go lutego 2014:

Dzięki łódzkiej Piwotece udało mi się jeszcze w grudniu kupić piwo w wersji  z 2011 roku. Ten boski nektar miałem już okazję pić w rzeczonym roku i co tu dużo mówić zachwycił mnie. Piwo zawiera jedynie 5,5% alkoholu, a jego data ważności skończyła się w lipcu 2013 więc na cuda nie liczę, ale może źle nie będzie.

Piana o kremowej barwie mimo iż była drobnoziarnista, średnio obfita to nieokazała się zbyt trwała 0. Za to aromat był urzekający - sporo czekolady, suszone owoce, wanilia, pierniki, przyprawy korzenne i minimalna nuta gumy balonowej. 1/1 W smaku ponownie nuty suszonych owoców zwłaszcza śliwki, wyraźna czekolada, karmel, piernik przyprawy korzenne i czyniąca wszystko kremowym wanilia. Wspaniały świąteczny bukiet.  Umiarkowana goryczka, leciutka kwaskowatość czynią piwo nieco wytrawnym.6.75 Piwo na świeżo oceniłem w moich archiwalnych notatkach jeszcze wyżej, ale i teraz się nie zawiodłem. Co tu dużo pisać piwa z tej serii są rewelacyjne i tyle:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz