piątek, 20 grudnia 2013

Kalendarz adwentowy 19: Wesołych Świąt Gościszewo

Starzy wyjadacze na pewno pamiętają piwo o takiej samej nazwie, tyle, że z browaru Pinta. Zmieniło ono jednak nazwę na Dobry Wieczór, dlatego o plagiacie czy podszywaniu się mowy raczej być nie może. Powiem szczerze - piwo zagadka, nie mam pojęcia czego się spodziewać. Etykieta, nieco tandetna, ale ma swój urok, jej treść powoduje duże oczekiwania: Świąteczne ale 16% ekstraktu, 6,5% alkoholu, cynamon, wanilia, gałka muszkatołowa. 

Wesołych Świąt, Polska, Gościszewo, butelka 0,5l

Barwa: ciemny brąz, nieco błotnista.

Piana: skąpa, drobnoziarnista, szybko redukuje się do kożucha, a następnie całkowicie znika. 0/0.5

Zapach: niestety mało intensywny, acz przyjemny - czekolada, nieco owoców, szczypta gałki muszkatołowej. 0.75/1

Smak: gorzka czekolada z lekkim dodatkiem mlecznej, budyń waniliowy, owocowe muśnięcie,  słodowość (zarówno palona jak i nieco zbożowa), wyczuwalna leciutka nuty gałki muszkatołowej, ale niestety cynamon całkiem niewyczuwalny. Bardzo przyjemna waniliowa kremowość. Goryczka o palonym charakterze na dolnej skali średniej intensywności.O dziwo piwo jest bardziej wytrawne, niz słodkie zwłaszcza iż jest w nim odrobina słodowej kwaskowatości. 6.75/8

Uwagi: niesamowicie pijalne, chce więcej! Najlepsze piwo z Gościszewa!!

Stosunek ceny do jakości: 5-6 zł to idealna cena - piwo zdecydowanie warto kupić 0.5/0.5

PŚ: ma w sobie to piwo sporo świąt, ale nie są one aż tak dominujące -4

Bardzo dobre piwo, które dodatkowo idealnie wpisuje się w moje upodobania. Nie spodziewałem się takiej perełki - brawo dla piwowara i dla władz browaru za odważny krok!

Ocena ogólna:  8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz