środa, 11 grudnia 2013

Kalendarz adwentowy 10 - odradzam Raciborskie Świateczne

To piwo to jedna wielka kpina - "Kolekcja specjalna - Świąteczne", etykieta tandetna, ale świąteczna, a w
środku podle smakujące "jasne pełne". O tym, że coś jest nie tak świadczył brak informacji o świątecznym charakterze piwa na kontrze, a zawartość butelki potwierdziła moje obawy - to wyjątkowo kiepski "zwykły" jasny lager. Trunek idzie w kanał i tyle w temacie. Dla jasności nie dlatego, że nie jest świąteczny, ale dlatego, że podle smakuje. ODRADZAM ZAKUP!

Raciborskie Świąteczne, B. Zamkowy Racibórz, butelka 0,5l


Barwa: złota, piwo w pełni klarowne.

Piana: biała, drobna, bardzo ładnie oblepia szkło. 0.5/0.5

Zapach: uf jak dobrze, że wybrałem shakera, a nie szkło dobrze zbierające aromaty. DMS, w przykrej formie gotowanych warzyw i aromat stęchłego,rozlanego piwa. 0/1

Smak: żelazo i to w sporej ilości, test wskazuje pochodzenie metaliczne. Bardzo nieprzyjemna słodycz kojarząca się z jakimiś słodzikami do kawy. Wodniste, nieco słodowe z zaznaczoną goryczką.  2/8

Stosunek ceny do jakości: nie mam pojęcia ile za nie zapłaciłem, ale niezależnie od ceny nie warto! 0/0.5

Ocena: 2.5/10

Poziom świąteczności (1-5): 0 życzę twórcom tego piwa, aby danie na ich wigilijnych stołach były na poziomie tego wynalazku.

5 komentarzy:

 1. Popraw w poziomie świateczności -masz o zamiast 0, oraz twórcom zamiast twórcą.
  javiki

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako mieszkaniec Raciborza, muszę przyznać, że do tego czasu byłem dumny z naszego browaru, spodziewałem się, że na święta dostaniemy raczej coś w stylu "Raciborskiego Korzennego" - chyba bardziej trafiłby w klimat. No cóż... każdy orze jak może.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie zgadzam się !! Pyszne piwo !!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam taką zasadę: jak raz poczuję, że browar w huja wali i zamiast piwa wlewa syf i tablicę Mendelejewa to w 90 % nie nabieram się na nowości i chwyty marketingowe z takich browarów- polecam stosować moją metodę. Piwowarwwa (Dobry wpis z tym świątecznym poziomem; )

  OdpowiedzUsuń
 5. Calkiem przyjemne piwo. Delikatnie nachmielone,switna pina,zlocista barwa, swietny,slodowy smak, nieco slodki. W sam raz na swieta. Nie wiem kto ci w sklepie podmienil etykiety na piwie ,ale ci wspolczuje.

  OdpowiedzUsuń