piątek, 29 listopada 2013

Love Beer i Eric's IPA z browaru Camba

Zasadniczo wpisów w piątki nie daję, gdyż wszyscy siedzą w knajpach, a nie przy komputerze.  Jednak dziś wpis będzie dotyczył właśnie tych osób wychodzących. Piwoszy  z okolic Katowic chciałbym zaproponować na miejsce wieczornej biesiady wizytę w Browariacie. Obecnie do kranu podpięte są dwa świetne piwa z browaru Camba, które wczoraj piłem jednak nie robiłem notatek, przez co opisy są bardzo ubogie i nie oddają pełni o piwach, jednak okazja aby ich spróbować szybko się nie powtórzy dlatego w ramach zachęty:  

Love Beer letnie sezonowe wheat ale chmielone Simco, czyli pszenica po amerykańsku. Trunek dedykowany bawarskiej gwieździe estrady Stefanowi Dattl. 5,2% alkoholu, 12,8% ekstraktu. Barwa będąca czymś pomiędzy słomkowym, a jasno złotym, ładne zmętnienie. Piana biała, drobnoziarnista, dosyć trwała, średnio obfita. W aromacie dominuje goździk, nieco nut perfumowych, odrobina chmielu.  W smaku banan z niewielkim dodatkiem goździka, odrobiną nut chmielowych cytrusów, które przenikają się z klasycznymi pszenicznymi. Bardzo pijalne, lekko kwaskowate przez co niesamowicie orzeźwiające - wymarzone piwo na lato. Właśnie na lato - dlatego jest to jedyna szansa na spróbowanie tego piwa - w lokalu jest tylko 1 beczka, a następna edycja pojawi się nie prędko :)

Mimo iż Love Beer jest bardzo dobry to moja miłość zdobyło inne piwo:

Eric's IPA sztandarowe dziecko browaru, perełka w koronie piwowara Erica Toft'a. 8% alkoholu, 17,8% ekstraktu. Piana niska, drobnoziarnista, niewiele z niej zostaje - najsłabszy punkt w tym piwie. Aromat i smak bardzo do siebie zbliżone. Soczyste cytrusy z dominacją  grejpfruta i pomarańczy, odrobina żywicy, charakterystyczna dla stylu słodowość. Goryczka na średnim poziomie, piwo dość aksamitne. Niestety trunek ekstremalnie pijalny, niestety dlatego iż błędnie zamówiłem "małe", a do tego zagadałem się i zanim zrobiłem jakiekolwiek notatki piwa praktycznie już nie było przez co nie mogę Was uraczyć solidną recenzją, a jedynie namiastką tego co się w piwie dzieje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz