sobota, 13 lipca 2013

Tekst na życzenie czytelników, czyli gdzie ja kupuje to piwo!

Wiele osób zwracało się do mnie z zapytanie: „gdzie Ty te wszystkie piwa kupujesz?”. Ten tekst ma być pewnego rodzaju odpowiedzią na to pytanie kierowaną do mieszkańców Zagłębia i Śląska. Postaram się przedstawić Wam najciekawsze sklepy w okolicy w których kupuje piwa.

Katowice jako miasto wojewódzkie stanowi główne źródło piwnego zaopatrzenia. W samym centrum znajdują się aż 5 sklepów z piwami z małych i średnich browarów.
Największy wybór piw z Polski i ze świata znajdziecie w sklepie Piwa Regionalne przy ulicy Mariackiej 3. Fachowa obsługa, największy wybór trunków, piwne akcesoria czynią sklep nr 1 wśród opisywanych. O tym co akurat w sklepie się znajduje możecie się dowiedzieć ze strony: http://piwa-regionalne.com.pl/
Warto podejść również na ulicę Plebiscytową 13 gdzie po zmianie właściciela odradza się sklep Whisky and Spirit, a w nim min. piwa z Belgii, Niemiec, Czech, Polski. Można tam nabyć min. prawdziwą perełkę jaką jest Zakazany Owoc. Obecnie ilość piw nie powala na kolana, ale właściciel zapowiada, że oferta będzie się stale zwiększać.
Piwa z Polski, Niemiec czy Czech można kupić również niedaleko Placu Andrzeja na ul. Żwirki Wigury 13.

Drugim pod względem piwnej atrakcyjności jest sklep Świat Piwa mieszczący się w Tychach przy ulicy Bacha 3D. Bardzo bogaty wybór piw z całego świata, koszulki, szkło itd. Cenowo prezentują się nieco lepiej niż sklepy z Katowic. Niestety do Tychów mam dość daleko, więc w sklepie nie bywam za często. Profil na FB: www.facebook.com/swiat.piwa.3?fref=ts

Jeżeli tylko jestem w Bytomiu punktem obowiązkowych jest Piwomania ze sporym wyborem piw z Polski, Czech, Niemiec, Ukrainy czy Wielkiej Brytanii. Sklep znajduje się w centrum w zaułku za marketem Agora przy ulicy Browarnianej 2. Profil na FB: www.facebook.com/pages/Piwomania/138604416198243?fref=ts

W Będzinie po piwo najlepiej udać się na osiedle Syberka, gdzie w sklepie spożywczym na placyku ala targowym koło kościoła (ul. Chmielewskiego budka 5, ale to kościół jest bardzo charakterystycznym punktem) można dostać piwa z polskich browarów (min. AleBrowar), ale bywają też świetne piwa litewskie.

W Dąbrowie Górniczej trunki niszowe można nabyć w sklepie Świat Alkoholi przy ulicy Kościuszki 36.

W Sosnowcu monopolowy z interesującymi piwami znajduje się w ścisłym centrum na samym początku Alei Zwycięstwa. Pinte czy AleBrowar można też dostać w całodobowym sklepie "Promil" na Pogoni (Sucha 4b).  Piwa na wynos w niższej cenie można kupować również w Barze Rino przy ulicy Pawiej 6.

Miejsc w których można zrobić ciekawe zakupy jest oczywiście dużo więcej, ale ograniczyłem się do tych z największym wyborem i dobrą lokalizacją. Jeżeli znacie inne dobre sklepy piwne w okolicy piszcie pod tym wpisem. Jeżeli szukacie konkretniejszych informacji, albo sklepu w mieście o którym nie napisałem dajcie znać pod tym tekstem, a ja coś wyszukam ciekawego:)

4 komentarze:

 1. W Gliwicach polecam sklep Tabakiera - ul. Krupnicza 7, nieopodal rynku. Można kupić m.in. piwa z Sierra Nevada, Rogue, Mikeller, Revelation Cat, pełno czeskich i jeszcze więcej polskich. Poza piwami papierosy, tytoń, różne akcesoria i spory wybór innych alkoholi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tabakiera była w gliwicach kiedyś, ale jak byłam tam pół roku temu, to zamknięta była na głucho, wyglądało, jakby sklep się wyniósł z tej lokacji.

   Usuń
  2. Zapewne byłaś w starej lokalizacji, teraz na pewno jest pod adresem, który podałem (bywam tam średnio raz w tygodniu) :)

   Usuń
  3. W sklepie nigdy nie byłem, ale zaciekawiony wpisem zadzwoniłem z zapytaniem o wymienione Mikkellery - niestety w sklepie ich nie ma.

   Usuń