wtorek, 2 lipca 2013

Dwa piwa z Kauflandu

Było piwo z Żabki (cz. 1 i czy. 2), było z Biedronki, czas na Kaufland. Z okazji tzw. dni niemieckich do oferty wprowadzono dwa piwa niemieckie warzone w browarze Eichbaum. Charakterystyczne dla kraju style: Hefeweizen i Schwarzbier, reprezentują piwa puszkowe, warzone dla dyskontów, sprzedawane po 1,99 zł. Zważywszy na cenę oczekiwania mam minimalne, ale może się pozytywnie zdziwię?

Stephans Brau Hefeweizen, Niemcy, Eichbaum, puszka 0,5l – 1,99 zł

Puszka nie zachwyca, idealnie wpisuje się w dyskontowe realia. Z istotnych danych w zasadzie nie ma nic, nawet nazwy browaru w którym warzone jest piwo.5,3% alkoholu.

Barwa: jasno złota ze sporym zmętnieniem.

Piana: niska, o białej barwie, drobnoziarnista. Bardzo szybko opada do kozucha, który również szybko znika. 0/0.5

Zapach: bardzo stylowy: dominuje banan, nieco słabszy goździk i odrobina nut drożdżowych. 1/1

Smak: w zasadzie stanowi odwzorowanie zapachu. Banan, goździk, lekkie drożdże, nuty chlebowe. Charakterystyczne nuty pszeniczne. Goryczka bardzo niska, ale obecna. Całość nieco płaska, brakuje wyrazistości, ale pije się ze smakiem. 4.25/8

Stosunek ceny do jakości: super! Jak za tak małe pieniądze piwo bardzo udane. 0.5/0.5

Uwagi: spore wysycenie, orzeźwiające.

Ocena: 5.75/10

Jak na bardzo tanie piwo z dyskontu jest naprawdę dobrze. Gdyby kosztowało 6-8zł byłbym zawiedziony, ale przy tej cenie warto zakupić i zabrać na imprezę/spotkanie na których piwo jest dodatkiem.

Stephans Brau Schwarzbier, Niemcy, Eichbaum, puszka 0,5l – 1,99 zł

Puszka bardzo podobna, ale w tej kolorystyce prezentuje się nieco lepiej. Zawarte informacje: 11,3% ekstraktu i 4,8% alkoholu.

Barwa: bardzo ciemny brąz.

Piana: niska, o sporej ziarnistość, błyskawicznie opada. 0/0.5

Zapach: słodowy ale w nie najlepszym wydaniu), lekko słodki z odrobiną karmelu. Pojawia się nuta żelaza, ale test nie potwierdza pochodzenia metalicznego. 0.25/1

Smak: wyraźny karmel, nieco nut palonych, słodowych. Na minus odrobina kartonu. Goryczka niewielka o palonym charakterze. Piwo jednowymiarowe, dość słodkie, ale nie najgorsze. 3.5/8

Stosunek ceny do jakości: piwo przeciętne, ale w tej cenie i tak prezentuje się ok. 0.5/0.5

Uwagi: Patrząc przez pryzmat ceny piwo całkiem przyzwoite, jeżeli jednak zapomnimy o niej i będziemy oceniać tylko smak robi się zdecydowanie gorzej, ale mimo wszystko wypić się da bez problemu.

Ocena: 4.25/10

W gruncie rzeczy przy tych cenach piwa z Kauflandu prezentują się przyzwoicie - zwłaszcza pszeniczne. Na upalne dni, czy do grilla śmiało można kupić i wypić ze znajomymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz