środa, 5 czerwca 2013

Piwo dla początkujących

King Of Hop, Polska, AleBrowar, butelka 0,5l – 6.95 zł

Po pierwszej hucznej i celebrowanej premierze Ale Browaru (opis Smoky Joe) w tym roku, druga przeszła bez echa. Nie budowano otoczki w około piwa, a sama dostawa do sklepów mocno się opóźniła. Na etykiecie typ niby Elvis co nawiązuje do nazwy, aczkolwiek nie mam pojęcia czemu siedzi na głowie ochroniarzowi. Piwo w stylu American Pale Ale, użyto amerykańskich chmieli: Amarillo, Mosaic oraz Centennial, 12% ekstraktu, 5% alkoholu i 45 IBU. Na butelce nowy kapsel firmowy, wybrany poprzez głosowanie na Facebooku browaru.

Barwa: jasno złote, lekko opalizująca mgiełka.

Piana: dość obfita, biała, drobno i średnio ziarnista, trwała, znaczy szkło.  0.5/0.5

Zapach: wyraźny chmiel z owocami egotycznymi i słodka podbudową słodową. 0.75/1

Smak: słodowy, chmiele z nutami żywicznymi, trochę cytrusów, odrobina owoców egzotycznych. Goryczka o średniej intensywności (żywiczna z odrobiną grejpfruta), mocno zalegająca co sprawia wrażenie iż jest silniejsza. Całość słodka, ale wyraźna cytrusowa kwaskowatość i goryczka to równoważą. 4.5/8


Stosunek ceny do jakości: niby smaczne, ale są piwa dużo lepsze w tej cenie. 0.25/0.5

Uwagi: 

Ocena: 6/10

Piwo piłem również w wersji lanej w katowickiej Białej Małpie i wrażenia były bardzo podobne. King Of Hop to solidny średniak, którego dobrze się pije i można posiedzieć przy nim dłużnej. Tylko po co, jak są piwa dużo lepsze? Mogę je polecić natomiast osobą, które dopiero rozpoczynają przygodę z piwami, jako rozgrzewkę przed IPA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz