wtorek, 30 kwietnia 2013

Mleczny Stout z amerykańskiego browaru Left Hand

Milk Stout, USA, Left Hand, butelka 0,335l – 10 zł

Left Hand to browar z ugruntowaną pozycją na rynku, który rozpoczął działalność w styczniu 1994 roku. Jego nazwa pochodzi od imienia słynnego indiańskiego wodza ze szczepu Arapaho. Logiem stała się właśnie czerwona lewa dłoń, która znajduje się również na kapslu. Historia browaru jest krótka, ale warto się z nią zapoznać, gdyż pokazuje jak jeden prezent może odmienić życie, a pasja stać się zyskowną pracą. 

Milk Stout jest jednym ze sztandarowych piw browaru, zdobyło wiele medali na międzynarodowych konkursach min. złoto na World Beer Cup 2008. Etykieta przywodzi na myśl czekoladę Milka zarówno pod względem kolorystycznym, jak i ze względu na umieszczoną na niej krowę. Jest ona uboga w informację, podano jedynie zawartość alkoholu – 6%. Co ciekawe nie ma nawet daty ważności. W internecie znalazłem uzupełniające informację: 16% ekstraktu i 25 IBU.

Barwa: czarna, pod światłem pojawiają się rubinowe refleksy. 0.5/0.5

Piana: niska, drobna, beżowa. Bardzo szybko redukuje się do kożucha. 0.25/0.5

Aromat: słabo wyczuwalny, dominuje palony słód, w tle nuty kawy ze śmietanką. 0.25/0.25

Smak: na pierwszym planie wyraźna kawa ze śmietanką, ale bez cukru. Brak nut laktozowych, bardziej smak śmietanowego kremu. Na koniec wyraźna goryczka o palono-kawowym charakterze. Osadza się w ustach, coś jak po wypiciu mocnej kawy. 6.75/8

 Stosunek jakości do ceny:  było warto wydać 10 zł za to piwo. 0.5/0.5

Ocena: 8.75/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz