środa, 13 marca 2013

Viva la wita nowa odsłona

Viva la wita!, Polska, Pinta* butelka 0,5l – 6,95 zł

Imperial Witbier 16,5% eks. i jedyne 5,7 % alkoholu. Etykieta w typowym dla Pinty stylu, bardzo przyjemna dla oka, kapsel klasyczny dedykowany browarowi. Piwo to miałem już okazję pić w wersji z zeszłego roku i byłem z niego bardzo zadowolony. Czy nowa warka utrzyma ten poziom?

Barwa: słomiana, zmętnienie nie jest duże, ale sporo osadu zostało na dnie. 0.5/0.5

Piana: wysoka na przysłowiowe dwa palce, biała, początkowo drobno ziarnista, znaczy szkło, sztywna i trwała. Wielki plus, naprawdę świetna. 0.5/0.5

Zapach: jednolity chmielowy z lekkim dodatkiem diacetylu, czyli zapachu masła. 0/0.25

Smak: na pierwszym planie nuty chmielowe od których płynie lekki smak cytrusów z wyczuwalnym grejpfrutem i to w zasadzie niestety tyle... Strasznie płaskie, bez głębi i wielopłaszczyznowego smaku. Goryczka chmielowa, na niskim poziomie. 4.5/8

Stosunek ceny do jakości: poprzednia warka była by warta takiej ceny, ta niestety nie 0/0.5

Uwagi: napisać, że to piwo jest niesmaczne było by przesadą, bo nie jest tak źle. Jest ono po prostu dużo gorsze od wcześniejszej warki, dlatego osoba która jej nie piła może uznać, że jest smaczne i godne polecenia.

Ocena: 5.5/10

Powiem wprost: warka nieudana!! Piwo zapamiętałem jako naprawdę świetne i jestem bardzo rozczarowany, jedyne co uległo poprawie to piana, która w tym wypadku jest na 6! Pozostaje czekać na następną warkę. Dodam jeszcze dla porównania kilka cytatów z mojego prywatnego archiwum: „Barwa słomiana, nieprzeźroczyste. Piana niska, ale ładna drobnoziarnista, opada dość szybko do zwiewnego kożucha. Zapach lekki cytrusowo-chmielowy, minimalna nuta ziołowa. W smaku na pierwszy plan wysuwa się przyjemny, orzeźwiający, kwaskowaty grejpfrut, zaraz za nim pomarańcza, odrobina ziołowego posmaku, wyraźny smak chmieli i solidna goryczka. Bardzo dobre, lekkie, pijalne (w lato to dopiero by była uciecha na upały), co najważniejsze niesamowicie smaczne i godne polecenia. „*Pinta jest browarem kontraktowym, który waży swoje piwa w Browarze na Jurze (Zawiercie)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz