piątek, 8 marca 2013

Coś na dzień kobiet :)

Z okazji dzisiejszego święta pragniemy złożyć naszym czytelniczkom najserdeczniejsze życzenia! Aby Wasze życie było jednocześnie słodkie i wytrawne, bogate w doznania i wspaniałe przeżycia jak smak najlepszego porteru, aby wszelkie gorycze dnia codziennego były kontrowane przez wyjątkowość niezapomnianych chwil! Wielu wspaniałych piw, których bogactwo smaku  oderwie Was od codziennego trudu i przeniesie choć na chwile w lepsze miejsce. Wasze zdrowie (stoutem z Ciechana)!

Długo myślałem czy życzenia połączyć z degustacją, ale nie miałem piwa pasującego na tą okazje. Wreszcie przypomniałem sobie, iż posiadam notatki o trunku, który można zaszufladkować w dziale piwa kobiece (o ile o takim można w ogóle mówić). Jest to Perła Winter pita dość dawno, a notatki  mam bardzo skromne do własnego archiwum. Może jednak Panie się dadzą namówić na krótki komentarz i słów kilka o ulubionych piwach. Czy mit o piwach kobiecych (smakowych lub z sokiem) to tylko stereotyp czy naprawdę takie trunki preferujecie?? Zachęcam do wypowiedzi! Nie trzeba się rejestrować, ani mieć konta by dodać komentarz! Perła Winter, Polska, Perła, butelka 0,5 l
Piwo bardzo trudne do spotkania, co jest o tyle dziwne iż browar mocno je promował w internecie, a zakup był niemożliwy nawet w sklepach gdzie inne Perły są na co dzień. Sama nazwa jest nieco myląca, gdyż nie mamy do czynienia z piwem zimowym/świątecznym, a trunkiem będącym miksem piwa i soku. Walorów rozgrzewających to nie posiada, o smakach korzennych możemy zapomnieć, więc i nie wiem jak ma się do zimy. Piwo stanowi tu 80 %, a reszta to soki: jabłkowy oraz z czarnego bzu i aromaty. Piana bardzo niska w stylu napojów gazowanych, znika błyskawicznie. Barwa wiśniowa, mętne. Zapach i smak to w zasadzie to samo - czarny bez, dzika róża, nuty jabłkowe. Napój ten z piwem ma niewiele wspólnego, bardziej przypomina cidry. Jeżeli ktoś lubi tego typu piwa będzie zadowolony, gdyż smak jest satysfakcjonujący, ale ortodoksyjni piwosze powinni trzymać się z daleka.

1 komentarz:

  1. Kobiety preferują piwa z sokiem tylko jeśli nie wiedzą o istnieniu innych piw niż zwykły lager przemysłowy. Ja jestem kobietą i uwielbiam piwa w stylu Imperial IPA, Jever Pilzner, porter bałtycki, Hefe-weizen, bock, a jeszcze wiele do odkrycia. Tylko z jednego się cieszę: Jako kobieta, mogę się przyznać, że lubię też dwa piwa smakowe i nikt nie będzie się ze mnie śmiał :P Są to: Fortuna wiśniowa oraz właśnie Perła Winter, ze względu na zawartość naturalnych soków oraz w przypadku tego drugiego, bo uwielbiam sok z bzu i smak dzikiej róży, więc cieszę się, że można dostać taki napój alkoholowy, choć bardzo trudno :) W obu wyczuwam też smak piwa, więc na pewno nie są to obrzydliwe landryny w stylu Redd's, który jest dla mnie rzygliwy :) Choć nie wstydzę się też przyznać, że lubię niektóre lagery przemysłowe, np. Żubr i Tyskie klasyczne, fascynuje mnie skala produkcji i technologia oczyszczania, jestem biotechnologiem. Nie stawiam sobie konserwatywnych ograniczeń.
    Pozdrawiam
    Anna

    OdpowiedzUsuń